جانشین فرمانده سپاه استان قم:

آموزش مهارت شغلی به ۲۳۰۰ سرباز سپاه در قم

آموزش مهارت شغلی به ۲۳۰۰ سرباز سپاه در قم

به گزارش پلات قم جانشین فرمانده سپاه استان قم اظهار داشت: در بحث مهارت آموزی کارکنان وظیفه، ۲۳۰۰ سرباز توسط سپاه امام علی ابن ابیطالب (ع) استان قم آموزش دیده و برای آنها مدرک صادر گردیده است.


سرهنگ محمد رضا موحد جانشین فرمانده سپاه امام علی این ابیطالب (ع) استان قم در جمع خبرنگاران در قم ضمن اشاره به بحث مهارت آموزی کارکنان وظیفه اظهار داشت: با عنایت به تاکیدات مکرر فرمانده معظم کل قوا که فرمودند: حضور سربازان را در پادگان ها هدفمند کنید یعنی صرفاً این نباشد که تیراندازی و نگهبانی یاد بگیرند؛ واقعاً بتوانند کار یاد بگیرند، اگر این امربتواند انجام بگیرد کار خیلی بزرگی است.
وی افزود: بر مبنای تدبیر رهبر معظم انقلاب سال جاری سال سوم است که بحث مهارت آموزی را در نیروهای مسلح و سپاه انجام می دهیم و هدفهای اصلی این برنامه یکی غنی سازی سربازی و ایجاد جذابیت و شادابی و همینطور ایجاد حس آرامش و امید به آینده و دوران بعد از خدمت است و دیگری هدایت این ظرفیت بزرگ به سمت توسعه و اشتغال زایی و کسب و کار جوانان در آینده میباشد.
موحد بیان نمود: سهم ابلاغی سپاه قم در سال ۹۹ پوشش ۶۵ درصد سربازان در بحث مهارت آموزی بوده که ما موفق شدیم بیشتر از ۹۶ درصد از کارکنان وظیفه را پوشش دهیم.
وی ادامه داد: همینطور در سال ۱۴۰۰، ۸۵ درصد و از سال ۱۴۰۱ به بعد ۱۰۰ درصد سربازان باید بحث مهارت آموزی را بگذرانند و از سال ۱۴۰۱ صدور کارت آخر خدمت کارکنان و سربازان وظیفه مشروط می شود به فرا گرفتن یک مهارت تخصصی که باعث شغل آنان در آینده می شود و همینطور علاوه بر آموزش هایی که برای سربازی می گذراند، آموزش های عمومی پنجگانه را هم باید بگذرانند.
جانشین سپاه قم خاطرنشان کرد: آموزش ها به دو صورت کلاس های آموزشی که با همکاری سازمان فنی حرفه ای، جهاد کشاورزی، جهاد دانشگاهی و ورزش جوانان انجام می شود و صورت دوم در محیط واقعی کار است؛ یعنی افرادی که مشاغل تخصصی دارند مثل تعمیرکاران، آرایشگری، آشپزخانه، نانوایی وغیره با عنایت به مشاغل و کارگاه هایی که ما داریم، در محیط واقعی کار تحت آموزش استاد کار قرار می گیرند و برای آنها مدرک صادر می شود و پس از آن در طول خدمت میتواند ادامه فعالیت دهند.
سرهنگ موحد اظهار داشت: در سال های ۹۷، ۹۸ و ۹۹، حدود ۲۳۰۰ سرباز در رده های سپاه مستقر در استان آموزش دیده و برای آنها مدرک صادر گردیده است.
او در آخر عنوان کرد: قرارگاه اشتغالزایی در استانداری به دستور وزارت کشور با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح تشکیل شده که این قرارگاه وظیفه دارد مشاغل برنزی را مشخص کند؛ مشاغل برنزی مشاغلی هستند که در استان بازار کار دارند و این مشاغل را به ما اعلام کنند و ما در ابتدای ورود سربازان به آموزش، غربالگری انجام می دهیم و سربازان توجیه می شوند و مشاغل برنزی به آنها معرفی میشود که بتوانند مهارت هایی را آموزش ببینند که هم علاقه داشته باشند و هم بازار کار وجود داشته باشد.1400/04/15
13:17:34
5.0 / 5
237
تگهای خبر: آموزش , تخصص , خانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پلات