مدیرعامل شهرهای جدید:

وام مسكن ملی ۲۵۰ میلیون تومان شده است

وام مسكن ملی ۲۵۰ میلیون تومان شده است

پلات: معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تسهیلات ساخت واحدهای اقدام ملی مسکن به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است اظهار داشت: در سال های ۹۸ و ۹۹ هزینه های عمرانی که در شهرهای جدید داشتیم با کل هزینه های تاریخ ۳۰ ساله این شهرها برابری می کند.به گزارش پلات به نقل از ایسنا، حبیب الله طاهرخانی ـ مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ـ در مراسم افتتاح و کلنگ زنی ۲۳۰۰ میلیارد تومان پروژه در شهر جدید پردیس اظهار کرد: به تازگی عملکرد ۳۰ ساله شرکت عمران را مرور می کردیم. من می توانم ادعا کنم دوره مهندس اسلامی، دوره بالندگی سیاستهای شهرهای جدید بود که به اتکای آمار، ارقام و سیاستهایی که در پیش گرفتیم و حمایت هایی که ایشان داشت ارائه می شود.
وی ادامه داد: همین تصفیه خانه فاضلاب پردیس، اقدامی بود که حدود هفت سال قبل آغاز شد ولی به علل مختلف امکان تحقق آن نبود که ورود و حمایت مجموعه نظارتی و استانی منجر به شروع این پروژه شد. ما با این که نوک پیکان این خدمت هستیم ولی پشتیبانی تمام عیاری از مجموعه نظارتی استان و شهرستان انجام گرفته است. همینطور همت همکاران خودمان بویژه مهندس هدایت ـ مدیرعامل عمران شهر جدید پردیس ـ را داشتیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: با انباشته شدن مطالبات مردمی در پردیس مواجه بودیم که تلاش کردیم از همه ابزارهای قانونی استفاده نماییم و چارچوب ساختاری و مالی ایجاد کردیم که خوشبختانه خیلی از اقدامات به نتیجه رسیده است.

اجرای ۲۵۷ پروژه شهرهای جدید در دولت دوازدهم
طاهرخانی با اشاره به اینکه پروژه های مسکن مهر می بایست از راه آورده مردم و تسهیلات بانکی راه اندازی می شد، اظهار داشت: زحماتی را دولتهای مختلف در شروع و پیشبرد این پروژه کشیدند. اما مبحث زیرساختها و خدمات همزمان شد با محدودیتهای مالی که دولت با آن مواجه بود و باید فکری برای آن می شد. ما در سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ در مجموعه هزینه های عمرانی که در شهرهای جدید داشتیم برابری می کند با کل هزینه هایی که از منابع داخلی در تاریخ ۳۰ ساله شهرهای جدید انجام دادیم. حتی با قیمتهای ثابت حساب نماییم این رقم برابری می کند.
وی خاطرنشان کرد: از زمان تشکیل شهرهای جدید ۴۵۷ پروژه زیربنایی و زیرساختی به اجرا رسیده که ۲۵۷ مورد در ارتباط با دولت دوازدهم است و از این تعداد ۱۶۰ مورد برای سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ است و البته شش ماهه ۱۴۰۰ را لحاظ نکرده ایم.

امضای ۱۰ هزار میلیارد تومان قرارداد با بخش خصوصی
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به اینکه ظرفیت مغفول مانده بخش خصوصی را جهت راه اندازی پروژه ها در اختیار گرفتیم تصریح کرد: در سال های ۹۸ و ۹۹ بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان برای توسعه خدمات زیربنایی و روبنایی با بخش خصوصی قراردادهای مشارکتی امضا کردیم که عمده آن در ارتباط با پردیس بود.
طاهرخانی، رشد جمعیت شهرهای جدید را هفت برابر دیگر شهرها دانست و اظهار داشت: باید مرتبا خدمات و زیرساختها را افزایش می دادیم و به جرأت می گویم در هیچ شهر جدیدی با کمبود مدرسه مواجه نیستیم. بجز کلانتری، مدرسه، مسجد، ورزشگاه و دیگر مراکز که در دستور کارهای اولیه بوده، حوزه درمان و فرهنگی حوزه های جدیدی است که ورود کردیم. فرهنگسراها و کانونهای پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تمامی شهرها همچون پردیس ساخته شده است. مجموعه درمانی پردیس، فولادشهر، عالیشهر و تعداد زیادی دیگر در سایر شهرها درحال ساخت یا افتتاح است.
وی تصریح کرد: اقدام ویژه دیگر این بود که ظرفیت شهرهای جدید را در قالبهای جدید توسعه دادیم. ظلع سوم توسعه سکونتگاهی تحت عنوان شهرک ها با تدوین دستورالعمل در سال ۱۳۹۹ در شورایعالی شهرسازی و معماری شروع شده است. البته ما متوقف نبودیم چونکه عرضه مسکن احتیاج به زمین برنامه ریزی شده دارد که فرایند بسیار پیچیده ای است و باید بستر زمین، مکان یابی، تسطیح و آماده سازی زمین فراهم گردد.

مکانیابی ۴۰ شهرک مسکونی در کل کشور
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار نمود: هم اکنون ۴۰ شهرک را در کشور مکانیابی کردیم که شش مورد آن در دستور کار شورایعالی شهرسازی و معماری ایران است. این فضای برنامه ریزی شده برای دولتهای آینده فراهم است تا بتوانند به نیاز مسکن مردم پاسخ دهد.
طاهرخانی با اشاره به اینکه در چهار سال گذشته آماده سازی ۵۰۰۰ هکتار از اراضی را در شهرهای جدید آغاز کردیم که ظرفیت جدیدی است اضافه کرد: بالغ بر ۱۲۵ هزار واحد اقدام ملی مسکن در سرتاسر کشور با چارچوب و نظام مالی پایدار شروع شده است. قراردادها بسته شده و در همان چارچوب جلو می رود. با حمایت و همراهی مردم و تسهیلاتی که به تازگی فراهم گردید تامین ۲۵۰ میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی در نظام مالی و بانکی کشور تصویب گردید که کار دشواری بود.

افتتاح و کلنگ زنی پروژه هایی به ارزش ۲۲۰۰ میلیارد تومان در پردیس
ازاین رو گزارش، بامداد امروز مراسم بهره برداری و کلنگ زنی ۲۲۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی در شهر جدید پردیس شامل افتتاح یک درمانگاه، یک مدرسه، شش مجتمع تجاری، سه مخزن تأمین آب، یک خط انتقال آب، یک خط انتقال فاضلاب، دو ایستگاه پمپاژ فاضلاب و کلنگ زنی پروژه های مشارکتی همچون یک مرکز تجاری، یک مرکز آموزشی، فضای سبز و سرای محله، مراکز درمانی، فرهنگی، مذهبی و ورزشی با حضور اسلامی وزیر راه و شهرسازی، طاهرخانی مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و برخی مسؤلان محلی برگزار شد.1400/04/15
22:36:05
5.0 / 5
233
تگهای خبر: آموزش , پروژه , جت , خانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پلات