مهر خبر می دهد؛

همسان سازی كرایه حمل نفتكش ها با سایر كامیون ها ابلاغ شد بعلاوه سند

همسان سازی كرایه حمل نفتكش ها با سایر كامیون ها ابلاغ شد بعلاوه سند

پلات: مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی مصوبه ستاد پایش حمل و نقل در خصوص همسان سازی کرایه حمل فرآورده های نفتی با کرایه حمل سایر کالاهای تجاری را به مدیران منطقه ای این شرکت ابلاغ نمود.به گزارش پلات به نقل از مهر، کرامت ویس کرمی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی بخشنامه همسان سازی کرایه حمل کامیون های حامل فرآورده های نفتی با کرایه حمل دیگر کالاها مطابق با تعرفه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای که مصوب ستاد پایش حمل و نقل کشور به ریاست وزیر راه و شهرسازی است را به مدیران منطقه ای شرکت ملی پخش ابلاغ نمود.
بر اساس این بخشنامه که در ابتدای خرداد امسال ابلاغ گردیده و مقرر است از شروع تیرماه مبنای عمل قرار بگیرد، کرایه حمل فرآورده های نفتی با کرایه حمل سایر کالاهای تجاری برمبنای تعرفه سازمان راهداری یکسان سازی می شود.
رانندگان ناوگان جاده ای نفتکش معتقدند نرخ نازل کرایه حمل انگیزه ای برای ادامه فعالیت آنها در این عرصه باقی نگذاشته است؛ حدود دو سال است که کرایه حمل محموله های سوخت که علاوه بر یک سر خالی بودن بار، خطرناک نیز بوده و مشمول شرایط حمل کالاهای خطرناک طبق قانون می شود، تفاوت فاحش با سایر کالاهای تجاری دارد. در صورتیکه در تمام دنیا نرخ کرایه حمل سوخت بالاتر از نرخ کرایه حمل کالاست.
همین نارضایتی از نرخ کرایه حمل طی ماههای اخیر باعث شده برخی مالکان تانکرهای حمل سوخت، تریلی های خودرا تغییر کاربری داده و با حذف تانکر و نصب چادر به سمت حمل کالا سوق داده شوند. که این مساله منجر به کاهش ناوگان حمل سوخت و بروز اختلال در سوخت رسانی به برخی شهرها شده است.
معاون سازمان راهداری چند روز پیش در گزارش پلات به نقل از مهر آگاهی داده بود که افزایش کرایه حمل مواد سوختی تصویب شده و این افزایش کرایه، مشمول ۳ ماه نخست امسال هم خواهد شد.منبع:

1400/04/18
14:28:24
5.0 / 5
212
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پلات