مهر خبر می دهد؛

افزایش كرایه حمل محموله های سوختی به 30 درصد محدود شد

افزایش كرایه حمل محموله های سوختی به 30 درصد محدود شد

در حالیکه مدیرعامل شرکت پخش دستور داده بود تا کرایه حمل فرآورده های نفتی با کرایه حمل سایر کالاهای تجاری همسان سازی شود، در بخشنامه ای جدید افزایش کرایه را ۳۰ درصد اعلام نمود.به گزارش پلات به نقل از مهر، کرامت ویس کرمی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در ابتدای خرداد ماه در نامه ای به مدیران منطقه ای شرکت پخش در سرتاسر کشور اعلام نموده بود همسان سازی کرایه حمل و نقل جاده ای فرآورده های سوختی با کرایه حمل دیگر کالاها مجوزهای اولیه را از کارگروه پایش وضعیت حمل و نقل کشور دریافت کرده و درحال طی مراحل بعدی است. اما در بخشنامه دیگری به مدیران مناطق تابعه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اعلام نموده که کرایه حمل کامیون های نفتکش برای مسیرهای بین شهری ۳۰ درصد و برای کامیون های فعال در مسیرهای درون شهری ۲۰ درصد و برای کامیون های حامل سوخت به مقصد استان سیستان و بلوچستان ۵۰ درصد افزایش خواهد داشت.
این میزان افزایش کرایه حمل برای مواد سوختی با وعده همسان سازی با کرایه حمل سایر کالاها فاصله بسیار دارد.
بخشنامه جدید شرکت پخش درباره افزایش ۳۰ درصدی کرایه حمل فرآورده های نفتی
این بخشنامه مدیرعامل شرکت پخش در حالی است که در نیمه اردیبهشت سال جاری، کانون سراسری انجمن های صنفی رانندگان در نامه ای به ویس کرمی مدیرعامل شرکت پخش، خواهان افزایش کرایه حمل معادل سایر کالاهای تجاری و محاسبه آن همانند کرایه های دریافتی از طرفی کامیون داران بر مبنای روش تن-کیلومتر شده بود.

رانندگان ناوگان جاده ای نفتکش معتقدند نرخ نازل کرایه حمل فرآورده های نفتی انگیزه ای برای ادامه فعالیت آنها در این عرصه باقی نگذاشته است؛ حدود دو سال است که کرایه حمل محموله های سوخت که علاوه بر یک سر خالی بودن بار، خطرناک هم بوده و مطابق قانون، مشمول شرایط حمل کالاهای خطرناک می شود، تفاوت فاحش با سایر کالاهای تجاری دارد. در حالیکه در تمام دنیا نرخ کرایه حمل سوخت بالاتر از نرخ کرایه حمل کالاست. همین نارضایتی از نرخ کرایه حمل طی ماههای اخیر سبب شده برخی مالکان تانکرهای حمل سوخت، تریلی های خویش را تغییر کاربری داده و با حذف تانکر و نصب چادر به سمت حمل کالا سوق داده شوند. که این مسئله منجر به کاهش ناوگان حمل سوخت و بروز اختلال در سوخت رسانی به برخی شهرها شده است. معاون سازمان راهداری چندی پیش در گزارش پلات به نقل از مهر اطلاع داده بود که افزایش کرایه حمل مواد سوختی تصویب شده و این افزایش کرایه، مشمول ۳ ماه نخست سال جاری هم خواهد شد.


منبع:

1400/04/23
12:15:55
5.0 / 5
214
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
پلات