وزیر راه خبر داد؛

بهره برداری از 14 هزار میلیارد تومان پروژه های بخش حمل و نقل

بهره برداری از 14 هزار میلیارد تومان پروژه های بخش حمل و نقل

پلات: وزیر راه و شهرسازی پروژه های ملی بخش حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی را شرح داد.به گزارش پلات به نقل از مهر، محمد اسلامی در مراسم بهره برداری از طرح های ملی وزارت راه و شهرسازی که بامداد امروز پنجشنبه ۲۴ تیر با دستور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: بنادر ما به سمت بنادر نسل سوم تجهیز شده است و ظرفیت پهلوگیری، بارگیری و تخلیه را با مکانیزاسیونی که داشته ایم به حداقل کاهش دادیم بگونه ای که قبلاً اگر کشتی ها برای تخلیه کالاهای اساسی دو هفته در لنگرگاه معطل می ماندند هم اکنون به ۶ تا ۷ روز کاهش یافته است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: از دیگر اقداماتی که در بنادر داشته ایم ایجاد صنایع در محوطه های بندری بوده که به افزایش ترانزیت، تخلیه و بارگیری کمک می نماید. ۱۷ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در این خصوص در بنادر داشته ایم که ۱۴ هزار میلیارد تومان آن در دولت های یازدهم و دوازدهم اتفاق افتاده است.
وی از دیگر پروژه های مورد بهره برداری در مراسم امروز را، افتتاح نرم افزار نظام جامع حمل و نقل و لجستیک دانست و اظهار داشت: اگر دو بازوی برند و لجستیک در صنعت حمل و نقل شکوفا شود سهم ما از ترانزیت افزایش می یابد. در بخش لجستیک مطالعات گسترده ای داشته ایم و نظام جامعی را طراحی نموده ایم که به سادگی میتوان با استفاده از این نظام جامع، سرمایه گذاری ها در بخش حمل و نقل را افزایش داد.
اسلامی به مبحث نوسازی ناوگان حمل و نقل اشاره نمود و افزود: ۵۵ هزار ناوگان بالای ۴۵ سال داریم که علاوه بر مخاطرات ایمنی و افزایش مصرف سوخت سبب کاهش راندمان حمل و نقل شده است. امیدواریم همه دستگاههای در رابطه با نوسازی ناوگان تحرک بیشتری داشته باشند تا بتوانیم عملیات نوسازی را سریع تر نهایی نماییم.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: پارسال ۵۰۰ میلیون تن بار در جاده ها جابجا کردیم که نسبت به سال پیش از آن (۱۳۹۸) رشد ۸ درصدی داشته است. از آغاز سال تابحال هم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸ درصد در حمل و نقل جاده ای افزایش حمل کالا را شاهد بوده ایم.
وی تصریح کرد: دولت های یازدهم و دوازدهم توانسته اند ۶۰ درصد به کل تاریخ بزرگراه های کشور اضافه کنند و ظرفیت اسکله ها و بنادر هم در این دو دولت ۱۰۰ میلیون تن افزایش داشت.
اسلامی به افزایش ظرفیت بندر چابهار به ۸.۵ میلیون تن در دولت دوازدهم اشاره نمود و اظهار داشت: امروز فاز ۳ طرح توسعه بندر شهید رجایی و اسکله این بندر افتتاح می شود.
وی درباره لایروبی بنادر اضافه کرد: با لایروبی هایی که انجام داده ایم و همینطور خرید دو فروند کشتی لایروب ۴ هزار و ۳۰۰ متر مکعبی پس از ۵۰ سال می توانیم آبخور اسمی پای اسکله را همواره ثابت نگه داریم.


منبع:

1400/04/26
09:47:07
5.0 / 5
202
تگهای خبر: بنادر , پروژه , حمل و نقل , رجا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پلات