پاك فطرت خبرداد؛

طرح مجلس برای تشكیل وزارت حمل و نقل، لجستیك و ارتباطات

طرح مجلس برای تشكیل وزارت حمل و نقل، لجستیك و ارتباطات

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از طرح نمایندگان برای تشکیل وزارت حمل و نقل، لجستیک و ارتباطات آگاهی داد.علیرضا پاک فطرت عضو کمیسیون عمران در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: این طرح از جانب برخی از نمایندگان مجلس تهیه شده و هنوز در کمیسیون عمران مورد بررسی قرار نگرفته است.
نماینده مردم شیراز در مجلس ادغام وزارت راه و ترابری با وزارت مسکن و شهرسازی را اقدامی غلط خواند و اظهار داشت: وزارت راه و ترابری یکی از وزارت خانه های مهم می باشد که می تواند در حوزه واردات و صادرات، ارزآوری خوبی را برای کشور داشته باشد اما متأسفانه به علت این ادغام اشتباه در حوزه مسکن، حمل و نقل و شهرسازی گرفتار مشکلات اساسی هستیم.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ادغام وزارت راه و شهرسازی در جهت کاهش نیروی انسانی و یا ادارات به اهداف خود دست نیافته است، خاطرنشان کرد: ۱۸ معاونت در این وزارت خانه وجود دارد که مدیریت آن کار سختی است. علاوه بر این نیروهای این وزارت خانه کاهش نیافته و حتی ادارات آن هم افزایش پیدا کرده است.
پاک فطرت عنوان کرد: مشکلات بخش مسکن طی سالهای گذشته به شدت افزایش پیدا کرده و نتوانستیم به اهداف برنامه در ساخت یک میلیون مسکن در سال دست پیدا نماییم و از این اهداف بسیار عقب هستیم.
وی، ساخت مسکن، نوسازی بافت های فرسوده را از اهداف مهم تفکیک وزارت راه و شهرسازی خواند.
وی اضافه کرد: بعضی از نمایندگان معتقدند که وزارت ارتباطات باید به وزارت راه و ترابری اضافه شود و وزارت خانه حمل و نقل، لجستیک و ارتباطات تشکیل گردد. این طرح هنوز در کمیسیون عمران مورد بررسی نهایی قرار نگرفته و درحال پیمودن مراحل تدوین واعلام وصول است. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: برای ادغام وزارت ارتباطات در وزارت حمل و نقل باید شرح وظایف این وزارت خانه بررسی شود.

1400/04/30
23:17:40
5.0 / 5
181
تگهای خبر: حمل و نقل , خانه , شهر , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پلات