سامانه طرح اقدام ملی مسکن درحال بازیابی مجدد است

سامانه طرح اقدام ملی مسکن درحال بازیابی مجدد است

پلات: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: سامانه طرح اقدام ملی مسکن درحال بازیابی و نوسازی است و کسی مشکل ثبت نام مجدد نخواهد داشت.به گزارش پلات به نقل از مهر، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه همکاری وزارت راه و ارشاد برای تأمین ۱۰ هزار واحد مسکونی اصحاب فرهنگ و هنر در جمع خبرنگاران امضای تفاهمنامه تأمین مسکن اصحاب فرهنگ و هنر را یکی از اقداماتی دانست که وزارت راه و شهرسازی از سال قبل پا به پای طرح اقدام ملی مسکن پیگیری می کرد، دانست و اظهار نمود: وزارت راه و شهرسازی در این زمان تفاهمنامه های گوناگونی با دستگاههای اجرایی برای تأمین مسکن کارکنان آن دستگاه ها به امضا رسانده و امروز هم با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تأمین مسکن اصحاب فرهنگ و هنر به امضا رساند مقدمات این کار فراهم گشته است.
وی تاکید کرد: نکته حائز اهمیت این است که طرح اقدام ملی مسکن دو وجه دارد؛ یکی ثبت نام عمومی از راه سامانه طرح اقدام ملی مسکن که پروژه های آن در دست اجراست و دیگری از راه امضای تفاهمنامه با دستگاههای اجرایی می باشد. در این تفاهمنامه، دستگاههای طرف قرارداد، آورده های نقدی یا زمین هم دارند که البته وزارت ارشاد زمین در اختیار ندارد؛ بنابراین این تفاهمنامه را تحت فرمت طرح اقدام ملی مسکن پذیرش کردیم که بزودی پیامک برای این ۱۰ هزار نفر ارسال خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: مشمولان این ۱۰ هزار واحد در پروژه های طرح اقدام ملی مسکن جانمایی خواهند شد. این روند ادامه دارد و فهرست های اولویتی بعدی هم به وزارت راه و شهرسازی از جانب وزارت ارشاد ارسال می شود.
اسلامی بیان نمود: تنظیمات اجرایی این ۱۰ هزار واحد کاملاً نهایی و جانمایی ها انجام شده است؛ هیچ نگرانی از این بابت نداریم؛ امیدواریم فهرست های بعدی که به ما داده می شود سریع تر پوشش دهیم.
وی درباره سامانه طرح اقدام ملی مسکن که به طور موقت از دسترس خارج شده، خاطرنشان کرد: درحال بازیابی مجدد و نوسازی است؛ آنهایی که ثبت نام کرده اند، اطلاعاتشان موجود است و کسی مشکل ثبت نام مجدد نخواهد داشت.
در ادامه هم سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: یک سالی است که مبحث مسکن اصحاب فرهنگ و هنر مطرح است؛ ما چند صد هزار نفر در حوزه زیر پوشش اهل هنر و رسانه را در ایران داریم در آذر ۹۷ فقط ۳۰۰ هزار نفر فارغ التحصیل رشته های هنر از دانشگاه ها داشتیم.
وی به تعداد بالای دانشجویان ارتباطات و رسانه اشاره و خاطرنشان کرد: فعالان این عرصه جامعه بسیار بزرگی است و اگر می خواستیم همه آنها را در این تفاهمنامه می آوردیم، شاید برای شروع مناسب نبود و سنگ بزرگ هم گاهی نشانه نزدن است. بعضاً برخی اهالی فرهنگ و هنر تعاونی مسکن داشتند که مشکلاتی داشتند؛ ۸۰ هزار نفر در صندوق هنر دارای پرونده هستند که از این ۸۰ هزار نفر، وزارت راه و شهرسازی ۵۵ هزار نفر را حائز شرایط دانست.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: در مرحله اول قرار شد ۱۰ هزار نفر از این ۵۵ هزار نفری که در صندوق هنر حائز شرایط خانه دار شدن تشخیص داده شدند، بعنوان اولویت به وزارت راه و شهرسازی معرفی گشتند.
وی خاطرنشان کرد: این تفاهمنامه برای آینده درحال اجراست، بنابراین اسامی ۱۰ هزار نفری که حائز شرایط هستند، احصا شده است. بزودی گروه دوم از این ۵۵ هزار نفر به وزارت راه و شهرسازی معرفی خواهند شد؛ در مراحل بعدی سراغ مجموعه های دیگر می رویم؛ یک مسیر اجرایی برای خودمان طراحی نموده ایم؛ امیدواریم در سال اول اجرای طرح، از ۵۵ هزار نفر عبور نماییم و سراغ سایر اصحاب فرهنگ و هنر برویم.
صالحی اعتبارات وزارت ارشاد را محدود دانست و اظهار داشت: اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای هم محدود است و باید بتوانیم ظرفیت های خودمان را به ظرفیت ها وزارت راه و شهرسازی پیوند بزنیم و بتوانیم با این وزارت خانه برای مسکن اصحاب فرهنگ و هنر هم افزایی نماییم.


منبع:

1400/05/10
13:08:48
5.0 / 5
156
تگهای خبر: پروژه , ثبت نام , جامعه , خانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پلات