عضوكمیسیون عمران مجلس:

تخلیه کشتی های حامل کالاهای اساسی سرعت گرفت

تخلیه کشتی های حامل کالاهای اساسی سرعت گرفت

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: ناوگان ملی کشتیرانی باید نسبت به لاینرهای خارجی در اولویت قرار گیرد.به گزارش پلات به نقل از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، کمال علیپور خنکداری ضمن اشاره به عملکرد ناوگان ملی حمل و نقل دریایی کشور در زمینه حمل کالاهای اساسی در دوران تحریم عنوان کرد: اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از زمان شروع فعالیت خود تا کنون چندین مرتبه از بنادر شمالی و جنوبی کشور بازدید داشته اند و ضمن بررسی تمامی کاستی های موجود در بنادر کشور راهکارها و نکات لازم را به دولت گوشزد کرده اند.
وی اضافه کرد: حمل و نقل دریایی در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و بعد از بررسی های انجام شده در مورد امکانات و تجهیزات، بودجه ۱۴۰۰ این بخش هم در جهت کاهش مشکلات حمل و نقل دریایی، تسریع سرعت تخلیه بار و پیشگیری از دموراژ در بنادر شمالی و جنوبی ترمیم شد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عملکرد ناوگان حمل و نقل دریایی در دوران تحریم مثبت است، خاطرنشان کرد: به رغم شرایط سخت تحریم، حمل کالا با ناوگان ملی دریایی به خوبی انجام شده است. البته ایراداتی هم که مشاهده شد، به این خاطر است که عده ای برای نفع شخصی و سودجویی، کالاها را دیر به کشور رساندند که نمی گردد به پای کشتیرانی نوشت.
علیپور خنکداری با تاکید بر لزوم کمک و حمایت دولت از ناوگان ملی کشتیرانی و بخش خصوصی خاطرنشان کرد: برجام هم کاری برای ناوگان کشتیرانی داخلی انجام نداده است. پس ما باید به ناوگان ملی و شرکتهای خصوصی چه در زمان سختی ها و چه در شرایط عادی توجه بیشتری داشته باشیم.
وی تصریح کرد: نگاه مجلس و کمیسیون عمران به ناوگان ملی و بخش خصوصی داخلی این است که باید نسبت به لاینرهای خارجی در اولویت قرار گیرند.

1400/05/11
12:22:46
5.0 / 5
172
تگهای خبر: بنادر , حمل و نقل , رجا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پلات