معاون وزیر راه و شهرسازی:

۳۳۰ کیلومتر پروژه آزادراهی تا آخر سال جاری بهره برداری می شود

۳۳۰ کیلومتر پروژه آزادراهی تا آخر سال جاری بهره برداری می شود

به گزارش پلات معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ۳۳۰ کیلومتر پروژه آزاد راهی با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد، تا آخر سال جاری بهره برداری می شود.به گزارش پلات به نقل از مهر، خیرالله خادمی بعدازظهر امروز دوشنبه در آئین افتتاح آزادراه خرم آباد- بروجرد با اشاره به اینکه در چند سال گذشته اقدامات بسیار بزرگی در جهت توسعه زیرساخت های حمل و نقل انجام شده است، عنوان کرد: در دو سال قبل هزار و ۵۰۰ کیلومتر پروژه ریلی، ۶۲۰ کیلومتر آزاد راه و سه هزار کیلومتر بزرگراه در دستور کار قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه پارسال ۲۲۱ کیلومتر آزاد راه به بهره برداری رسید، اظهار داشت: طی روزهای گذشته و آتی ۷۶ کیلومتر آزاد راه به بهره برداری خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت ساخت توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ضمن اشاره به این که هم اکنون ۷۰۰ کیلومتر ریل برای اجرای پروژه های این حوزه روی زمین داریم، اضافه کرد: برای نخستین بار پارسال تولید ریل ملی را داشته ایم.
خادمی با تکیه بر این که ۳۳۰ کیلومتر باقی مانده از پروژه های آزاد راهی کشور بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهار داشت: این میزان هم تا آخر سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
وی در ادامه ضمن اشاره به آزاد راه خرم آباد- بروجرد اظهار داشت: برای راه اندازی این بخش از پروژه آزادراه خرم آباد- بروجرد- اراک دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه شده که هزینه روز آن بیشتر از پنج هزار میلیارد تومان است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: این پروژه ظرف دو تا سه سال آینده به اراک متصل خواهد شد.
خادمی با تکیه بر این که کل این مسیر ۱۳۵ کیلومتر بوده که از جانب قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا عملیاتی می شود، اضافه کرد: ۶۰ درصد از هزینه این پروژه را دولت و ۴۰ درصد آنرا قرارگاه تأمین می کند.
وی همینطور به پل «کاکارضا» اشاره نمود و اظهار داشت: این پروژه آماده بهره برداری است.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار داشت: این پروژه قرار بود با حضور وزیر راه افتتاح شود که زمان آن مهیا نیست، اما این پل از فردا آماده بهره برداری و افتتاح از جانب مسؤلان استانی است.

1400/05/11
22:01:15
5.0 / 5
197
تگهای خبر: پروژه , تولید , حمل و نقل , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پلات