معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

حذف ضامن رسمی وام اجاره درحال بررسی است

حذف ضامن رسمی وام اجاره درحال بررسی است

به گزارش پلات معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه تا کنون بیش از 802 هزار نفر برای دریافت وام اجاره ثبت نام کرده اند اظهار داشت: برای صرف نظر کردن از مساله معرفی ضامن رسمی با رییس و مسئولان بانک مرکزی مکاتبه کرده ایم و در جلسه هفته جاری نیز باردیگر این درخواست را به نمایندگی از متقاضیان پیگیری خواهیم کرد.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: تا روز گذشته بیش از ۸۰۲ هزار متقاضی برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن ثبت نام کردند. بیش از ۱۰۱ هزار خانوار اطلاعات خودرا تکمیل و شعبه بانکشان را انتخاب کردند. ۱۵۰۰ نفر نیز تا کنون تسهیلات را دریافت کرده اند.
وی ادامه داد: از متقاضیانی که ثبت نام کرده اما نتیجه ای حاصل نشده درخواست می نماییم به سامانه اقدام ملی مراجعه و اگر مدارکشان نواقصی دارد یا شعبه بانک را انتخاب نکرده اند نسبت به انجام این کارها اقدام نمایند تا پروسه بصورت هوشمند ادامه پیدا کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره مشکل خیلی از متقاضیان وام اجاره در خصوص نداشتن ضامن رسمی اظهار داشت: در زمان تصویب تسهیلات تلاش شد با حداقل ضمانت های ممکن، وام پرداخت گردد. مطالبی مثل سهام عدالت یا هر وثیقه ای که امکانش وجود داشت بعنوان ضمانت ارائه شود اما موضوع معرفی ضامن رسمی یکی از دغدغه های پرشمار متقاضیان است که به ما منتقل می شود.
محمودزاده اشاره کرد: باید بوسیله بانک مرکزی، موانع پیگیری شود. ما برای صرف نظر کردن از معرفی ضامن رسمی مکاتبه کردیم و در جلسه ای که هفته جاری با ریاست و کارشناسان ذی ربط بانک مرکزی داریم باردیگر این تقاضا را به نمایندگی از متقاضیان مطرح می نماییم. امیدارم گشایشی ویژه ای ایجاد و شرایط آسان تر شود.
بدین سبب گزارش، ستاد ملی کرونا در سال ۱۴۰۰ مبلغ وام کمک ودیعه مسکن را ۷۰ میلیون تومان برای شهر تهران، ۴۰ میلیون تومان برای دیگر کلانشهرها و ۲۵ میلیون تومان برای سایر شهرها در نظر گرفته است. متقاضیان تا اختتام شهریورماه فرصت دارند برای ثبت نام به سامانه tem.mrud.ir مراجعه کنند. این وام برای کسانی است که تا کنون موفق به دریافت آن نشده اند. نرخ سود این تسهیلات ۱۳ درصد است.
منبع:

1400/06/15
20:12:21
5.0 / 5
95
تگهای خبر: ثبت نام , شهر , شهرسازی , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
پلات