رئیس بنیاد مسكن شهرستان ساوه اعلام كرد؛

صدور 11725 سند اماکن روستایی در ساوه

صدور 11725 سند اماکن روستایی در ساوه

به گزارش پلات رییس بنیاد مسکن ساوه اظهار داشت: بمنظور هویت بخشی به اماکن روستایی در شهرستان ساوه تا حالا 11 هزار و 725 جلد سند صادر گردیده است.محمد کاظم آب پیکر در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: اصلی ترین کار بنیاد مسکن بازسازی، تعمیر و ساخت مسکن روستاییان و شهرهای کوچک است و در امتداد این رسالت در یکسال گذشته بیش از هزار واحد در روستاها و شهرهای نوبران، آوه و غرق آباد بازسازی شده است. همین طور بازسازی ۴۰۰ واحد سیل زده نیز در دستور کار بنیاد قرار داشته است که از این تعداد تا حالا ۳۸۰ واحد اختتام کار گرفته اند و برای بازسازی آنها ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص داده شده که ۷.۵ میلیارد آن تسهیلات بلاعوض بوده است.
وی اضافه کرد: در بحث مقاوم سازی مسکن روستایی سهم شهرستان ساوه ۴۵۰ واحد است که تا به امروز ۴۰۰ واحد با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی درحال بازسازی هستند، همین طور تفاهم نامه سه جانبه بین استانداری، سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن برای ساخت مسکن محرومین منعقد شده است که سهم شهرستان ساوه ۲۰ واحد با اعتبار حدود ۱۶ میلیارد تومان است که ۶ میلیارد آن در قالب وام بلاعوض است که این واحدها با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی درحال ساخت هستند.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ساوه اشاره کرد: طرح انبوه سازی مسکن از سال قبل در شهرستان ساوه شروع شده و در همین راستا در روستای یاتان ۷۰ واحد، در شهر نوبران ۳۰ واحد، در غرق آباد ۱۰۴ واحد و در آوه ۲۰ واحد اجرا شده است.
آب پیکر اظهار داشت: بخش دوم وظایف بنیاد مسکن اجرای طرح هادی در روستاهاست که این طرح اکنون در ۲۰ روستا درحال اجراست که شامل جدول گذاری، محوطه سازی، آسفالت و ساخت دیوار حایل است که اعتبار تخصیص یافته به این طرح از سه محل تملک دارایی استان، اعتبارات ملی و از منابع داخلی بنیاد مسکن می باشد.
وی اضافه کرد: سهم اعتبارات سه گانه در طرح هادی روستایی ساوه به ترتیب تملک دارایی ۷۵۰ میلیون تومان، اعتبارات ملی ۳۳۰ میلیون تومان و اعتبارات از منابع داخلی بنیاد مسکن یک میلیارد و۶۸۰ میلیون تومان است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ساوه اشاره کرد: بمنظور هویت بخشی به اماکن روستایی طرح سند دار کردن اماکن روستایی از سال ۸۴ شروع شده که در شهرستان تا به امروز ۱۱ هزار و ۷۲۵ جلد سند صادر گردیده است.
آب پیکر درباب صدور پاسخ استعلام برای پروانه ساختمانی در روستاها عنوان کرد: در سال ۹۹ به ۱۲۸۰ فقره استعلام پاسخ داده شده است و در سال ۱۴۰۰ نیز تا به امروز ۵۵۰ فقره پاسخ استعلام در دو بخش نوبران و بخش مرکزی صادر گردیده است.
وی اشاره کرد: با همکاری بخشداران و دهیاری ها برای تمامی افرادی که درخواست پروانه ساخت داشتند پروانه ساختمانی صادر گردیده است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ساوه اشاره کرد: تهیه طرح های هادی رسالت دیگر بنیاد مسکن برای روستاها است و طبق برنامه ششم توسعه تهیه طرح هادی روستاهای بالای ۲۰ خانوار هدف گذاری شده است. به همین دلیل در شهرستان ساوه ۱۳۲ روستا دارای طرح هادی مصوب روستایی هستند و با ابلاغ به بنیاد مسکن در شش ماهه دوم سال ۱۴۰۰ نیز طرح هادی مابقی روستاهای بالای ۲۰ خانوار نیز تهیه می شود.


منبع:

1400/06/23
10:35:24
5.0 / 5
234
تگهای خبر: بازسازی , شهر , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پلات