راه و مسكن در هفته ای كه گذشت؛

ثبت نام اعطای مسکن به خانوارهای با ۳ فرزند

ثبت نام اعطای مسکن به خانوارهای با ۳ فرزند

پلات: سامانه ثبت نام از خانوارهای دارای 3 فرزند و بیشتر در سامانه نهضت ملی مسکن وزارت راه و شهرسازی شروع شده است.به گزارش پلات به نقل از مهر، معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از شروع ثبت نام خانوارهای دارای ۳ فرزند و بیشتر که تاریخ تولد فرزند سوم آنها از ۲۰ آبان ۱۴۰۰ به بعد باشد، آگاهی داد.
بر اساس اطلاعیه این وزارت، متقاضیان مشمول قانون جوانی جمعیت، می توانند با مراجعه به سامانه نهضت ملی مسکن (سامانه ثمن) برای دریافت زمین یا واحد مسکونی برمبنای مقررات این قانون اقدام نمایند.
از ابتدای تابستان امسال گرفتن عوارض از هم آزادراه های دولتی و خصوصی کشور بصورت الکترونیکی گرفتن خواهد شد.
سرپرست مرکز حقوقی امور مجامع و نظارت بر قراردادهای وزارت راه و شهرسازی بر اجرائی شدن گرفتن الکترونیکی عوارض در آزادراه ها از شروع تابستان سال جاری تاکید کرد.
با حضور وزیر راه و شهرسازی پروانه ساخت نخستین شهرک خصوصی کشور اعطا شد.
قرار است این شهرک با نام خلیج فارس ظرف ۶ سال راه اندازی شود.
پیش از این نیز شرکت عمران شهرهای جدید به دارندگان زمین در اطراف شهرها و کلانشهرها جهت استفاده از مزایای سرمایه گذاری در زمینه ساخت شهرک، فراخوان داده بود که گفته می شود با استقبال خوب مالکان اراضی بزرگ متراژ در اطراف شهرها روبه رو شده است.
خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از راه اندازی ۱۳ هزار کیلومتر انواع راه در یک دهه اخیر آگاهی داده است.
وزارت رفاه نرخ خط فقر مسکن سال جاری برای خانواده های مستأجر تهرانی را ماهانه ۳ میلیون و ۸۲۲ هزار تومان و برای خانوارهای مستأجر شهرنشین ماهی ۲ میلیون و ۴۵۴ هزار تومان اعلام نمود.
بهروز آقایی مدیرکل سابق بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با حکم علی اکبر صفایی معاون وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بعنوان مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان منصوب گردید.
بر اساس اعلام دهقانی سفیر ایران در قطر، بعد از سفر رییس جمهور به دوحه و نیز با پیگیری های وزارت های بهداشت و حمل و نقل قطر، ممنوعیت ورود لنج ها و شناورهای سنتی ایران به بنادر این کشور که از زمان شروع شیوع ویروس کرونا اعلام شده بود، لغو شده است.
معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از تصویب اعطای وام ودیعه مسکن در شورای پول و اعتبار با سقف های جدید برای تهران، مراکز استانها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و سایر شهرها به ترتیب ۶۰، ۴۵ و ۳۵ میلیون تومان آگاهی داد.
بانک مرکزی نیز شرایط این تسهیلات را اعلام نمود که برمبنای آن، نرخ سود وام ودسعه مسکن که به مستأجران داده می شود، ۱۸ درصد، بازپرداخت آن ۵ ساله و سقف کلی در نظر گرفته شده برای این تسهیلات در امسال، ۴۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
مبالغ اقساط ماهانه این تسهیلات برای وام های مسکن ۶۰، ۴۵ و ۳۵ میلیون تومانی به ترتیب ۱.۵ و ۱.۱ میلیون و همین طور ۸۸۸ هزار تومان است.


منبع:

1401/02/24
13:37:21
5.0 / 5
198
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پلات