معاون وزیر كار در گفت وگو با پلات:

ارتقای سطح مهارت کارگران در دستور کار است

ارتقای سطح مهارت کارگران در دستور کار است

به گزارش پلات معاون وزیر کار از افزایش تعداد مراکز جوار و بین کارگاهی در دولت سیزدهم به منظور پاسخ به نیاز آموزشی کارخانه ها و ارتقای سطح مهارت کارگران اطلاع داد و اظهار داشت: تعداد این مراکز تا آخر سال به ۲۲۰۰ مرکز خواهد رسید.غلامحسین حسینی نیا ـ در گفتگو با ایسنا، درباره تاکید مقام معظم رهبری بر ارتقای سطح مهارت نیروهای کار و اقدامات سازمان آموزش فنی و حرفه ای درمورد مهارت افزایی کارگران کارخانه ها، اظهار نمود: مقام معظم رهبری در جلسه ای که مدتی قبل به مناسبت روز کار و کارگر برگزار شد، راه اندازی مراکز آموزشی برای کارگران را بسیار حیاتی خواندند و بر مبحث ارتقای سطح مهارتی کارگران تاکید نمودند.

وی اضافه کرد: با عنایت به تاکید ایشان بر ما هم حجت به اتمام رسید تا بر این مورد تمرکز داشته باشیم. خوشبختانه پاسخ به نیاز آموزشی کارخانه ها و کارگاه ها را در چارچوب ایجاد مراکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی دنبال می نماییم و این نوید را می دهیم که تعداد این مراکز را افزایش خواهیم داد.

معاون وزیر کار ضمن اشاره به افزایش تعداد مراکز آموزش جوار و بین کارگاهی در دولت سیزدهم، تصریح کرد: تا ابتدای دولت سیزدهم حدود ۵۴۷ مرکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی وجود داشت که در طول ۸ ماهه دولت با اعتقادی که به این مورد داشتیم و بر اساس اصل بهره وری و استفاده از ظرفیت های ملی برای ایجاد قابلیت های مهارت آموزی، تعداد آنها را به ۱۵۲۷ واحد رساندیم که رشد چند برابری نسبت به گذشته را نشان داده است.

حسینی نیا اظهار داشت: ایده آل و هدف نهایی ما این است که در هر کارخانه یک مرکز آموزش جوار داشته باشیم و با این هدف پیش می رویم بنابراین پیشبینی کرده ایم که تعداد این مراکز را تا آخر سال به ۲۲۰۰ مرکز برسانیم.

رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای، افزایش کیفیت مراکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی که تابحال راه اندازی شده اند را از اقدامات در دستور کار این سازمان در جهت ارتقای سطح مهارت کارگران و نیروهای کار عنوان نمود.
1401/03/02
22:29:43
5.0 / 5
189
تگهای خبر: آموزش , جت , خانه , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
پلات