برنامه راه اندازی 50 هزار خانه در تهران

برنامه راه اندازی 50 هزار خانه در تهران

شهرداری تهران با همکاری بنیاد مسکن، سرمایه گذاران و حرفه مندان راه اندازی ۵۰ هزار واحد مسکونی را در دستور کار قرار داده که بنیاد مسکن ۱۰ هزار خانه را می سازد و در ایام گذشته هم تفاهمنامه تولید ۹۰۰۰ واحد مسکونی با سه ارگان دیگر به امضا رسیده است.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، دولت سیزدهم و شهرداری تهران در جهت طرح نهضت ملی مسکن از حدود یک سال قبل زمینه های تولید و عرضه مسکن ملکی و استیجاری برای گروه های کم درآمد را در دستور کار خود قرار داده اند.
در این خصوص آنطور که سرپرست نوسازی شهرداری تهران گفته، شرایط مبادله تفاهمنامه همکاری مشترک با فعالان صنعت ساختمان برای تولید ۵۰ هزار مسکن فراهم شده و تا کنون ۹۰۰۰ واحد به مرحله امضای تفاهمنامه رسیده است.
اواسط تیرماه سال جاری، عبدالجلال ایری ـ سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از برنامه اجاره داری حرفه ای به منظور ساماندهی بازار اجاره اطلاع داد. مطابق طرحی که مجلس و دولت تحت عنوان اجاره داری حرفه ای در دستور کار خود قرار داده اند شرکت هایی با خرید واحدهای مسکونی و اجاره دادن آنها یا ساخت واحدهای مسکونی با دو شیوه استفاده از اراضی شخصی و اراضی دولتی در حوزه اجاره داری حرفه ای فعالیت خواهند کرد.
از سوی دیگر بنیاد مسکن علاه بر سایر فعالیت های خود درمورد مسکن روستایی، راه اندازی ۱۰ هزار واحد مسکونی در پایتخت را با همکاری شهرداری تهران بر عهده گرفته که تا کنون ۶۰۰۰ واحد به مرحله اجرا رسیده و طی یک ماه آینده ۴۰۰۰ واحد دیگر اجرایی می شود.
هنوز در این خصوص که آپارتمان ها بعد از اتمام از چه طریقی واگذار می شوند صحبتی به میان نیامده اما امکان دارد بخشی از آن به صورت استیجاری در اختیار شهروندان قرار گیرد.
آنطور که حمیدرضا سهرابی ـ معاون مسکن شهری بنیاد مسکن به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفته است، در این پروژه مشارکتی در بعضی از واحدها زمین و ساخت از بنیاد مسکن و پروانه از شهرداری تهران و در بعضی از پروژه ها هم زمین و پروانه از شهرداری و ساخت برعهده بنیاد مسکن می باشد.
بر طبق این گزارش ۳۰۰۰ واحد از ۱۰ هزار واحد مشارکتی بنیاد و شهرداری با ایجاد قرارگاه سازندگی مسکن در شهر تهران و در منطقه ۱۸ درحال راه اندازی است که در اسفندماه سال قبل کلنگ زنی شد و ۳ هزار واحد هم در تیرماه سالجاری طی مراسمی با حضور رئیس بنیاد مسکن و شهردار تهران شروع شد. قرار است تا ۴ هزار واحد هم در یک ماه آتی آغاز شود.
منبع:

1401/05/19
11:46:52
5.0 / 5
167
تگهای خبر: آپارتمان , پروژه , تولید , خانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پلات