سفرهای دریایی جام جهانی قطر انجام می شود؟

سفرهای دریایی جام جهانی قطر انجام می شود؟

به گزارش پلات، سرپرست اداره کل امور دریایی از آمادگی برای سفرهای دریایی جام جهانی قطر آگاهی داد و اظهار داشت: هنوز سرمایه گذاران پای کار نیامده اند و با توجه به این که اسکله و پایانه های مسافری ما آماده این سفرهاست همه چیز بستگی به بخش خصوصی دارد.


مهدی فرمهینی فراهانی در گفت و گو با ایسنا، درباره ی جزییات سفرهای دریایی برنامه ریزی شده به مقصد قطر در روزهای جام جهانی اظهار نمود: هم اکنون بنادر استانهای هرمزگان و بوشهر آمادگی انجام سفرهای دریایی جام جهانی قطر را دارند و اسکله ها و پایانه های مسافری در بنادر باهنر، کیش و بوشهر برای این کار آماده شده اند.
وی ادامه داد: هم اکنون دو شناور هستند که می توانند برای سفرهای جام جهانی مورد استفاده قرار بگیرند اما آمادگی لازم را ندارد و هم اکنون با کشتیرانی والفجر مذاکرات مختلفی انجام دادیم اما این بخش خصوصی است که باید به این مساله ورود کنند تا بتوان رونق سفرهای دریایی در روزهای جام جهانی را شاهد بود.
سرپرست اداره کل امور دریایی اظهار داشت: وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری با هماهنگی سازمان بنادر رایزنی های مختلفی در این رابطه انجام داد و توانست برای شناورهای مسافری – گردشگری به مقصد قطر سوخت یارانه ای دریافت کند که این اقدام بسیار مناسب بوده و سرمایه گذاران با صرفه اقتصادی بهتری می توانند به توسعه سفرهای دریایی در روزهای جام جهانی فکر کنند.
فرمهینی فراهانی افزود: همه چیز برای انجام سفرهای دریایی در روزهای جام جهانی درحال آماده سازی است اما همه چیز به بخش خصوصی بستگی دارد چونکه تا حالا آنها پای کار نیامده اند و اگر از این سفرها استقبال نکنند سازمان بنادر نمی تواند کاری دراین زمینه انجام دهد.
وی درمورد قیمت بلیت سفرهای دریایی به مقصد قطر در روزهای جام جهانی اعلام نمود: سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه تعیین نرخ بلیت سفرهای دریایی دخالت چندانی نمی کند بلکه اتحادیه های در رابطه با حمل و نقل مسافری برای تعیین نرخ بلیت جلسات مختلفی برگزار می نماید و با تایید سازمان بنادر این کار را انجام می دهند که اکنون باتوجه به اینکه نمی دانیم چند کشتی و در چه کلاس هایی برای ایام جام جهانی قطر آماده شد نمی توانیم درمورد قیمت بلیت آن نیز اظهارنظر قطعی نماییم.
منبع:

1401/05/26
22:15:05
5.0 / 5
226
تگهای خبر: بنادر , حمل و نقل , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پلات