معاون وزیر كار در گفت وگو با پلات:

پایداری شغل با افزایش مهارت بیشتر می شود

پایداری شغل با افزایش مهارت بیشتر می شود

به گزارش پلات، معاون اشتغال وزیر کار ایجاد اشتغال و کارآفرینی در قالب مدلهای گروهی و تعاونی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: هرچه مهارت افزایی بیشتر باشد، پایداری شغل هم بیشتر می شود.محمود کریمی بیرانوند در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به برگزاری نشست مشترک با سازمان آموزش فنی و حرفه ای، گفت: با هدف هم افزایی در ترویج فرهنگ مهارت آموزی کارآفرینی و تعاونی، نشست مشترکی میان معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال و معاونت امور تعاون وزارتخانه با رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای برگزار و قرار شد که ظرفیتهای مشترک خودرا در حوزه تعاون، فنی و حرفه ای و اشتغال مورد هم افزایی قرار بدهیم.

وی گفت: این امر در سالهای اخیر کمتر اتفاق افتاده است، بنا بر این درصدد هستیم که اطلاعات سامانه های خودرا به اشتراک بگذاریم و طرح های مشترکی که با هم داریم، عملیاتی نماییم.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار اشاره کرد: اشتغال، تعاون و مهارت افزایی سه گام اساسی و در ادامه هم هستند، یعنی مهارت افزایی قبل از اشتغال است و هرچه مهارت افزایی بیشتر باشد، طبعا پایداری شغل هم بیشتر می شود.

به گفته کریمی بیرانوند، اگر ایجاد اشتغال و کارآفرینی در قالب کارهای گروهی مثل مدل تعاونی دنبال شود اثرات بیشتری خواهد داشت.

وی با اشاره به اهمیت مقوله مهارت افزایی در طرح زیست بوم ملی اشتغال گفت: هم مدل تعاون و هم مساله مهارت یکی از ارکان زیست بوم ملی اشتغال است که با قرار گرفتن در کنار یکدیگر اهداف اشتغال زیست بوم ملی اشتغال را محقق می کند.

به گزارش پلات به نقل از ایسنا، در نشست اخیر معاونت اشتغال و معاونت امور تعاون وزارت کار با سازمان آموزش فنی و حرفه ای، زمینه های بسترسازی و هم افزایی در زمینه پشتیبانی از نوجوانان و جوانان در قالب بسته های حمایتی مسکن، ازدواج، تامین جهیزیه، اشتغال و مهارت آموزی مورد بررسی قرار گرفت و بر لزوم بهره گیری از ظرفیت های سازمان آموزش فنی و حرفهای و معاونت اشتغال و تعاون بمنظور ترویج فرهنگ مهارت آموزی تعاون و کارآفرینی تاکید شد. 

1401/09/17
23:31:54
5.0 / 5
278
تگهای خبر: آموزش , خانه , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
پلات