بیشتر از 16 هزار نفر، کاربر سامانه ملی رصد اشتغال

بیشتر از 16 هزار نفر، کاربر سامانه ملی رصد اشتغال

به گزارش پلات، برابر اعلام دبیرخانه شورایعالی اشتغال، بیشتر از ۱۶ هزار نفر کاربر سامانه ملی رصد اشتغال هستند و از راه این سامانه ۸۰۰ هزار نفر موفق به دریافت خدمات در زمینه های مشاوره، صدور مجوز و تسهیلات شده اند.به گزارش پلات به نقل از ایسنا، سامانه ملی رصد اشتغال با هدف کسب اطلاعات دقیق از ورودی و خروجی های بازار کار و میزان اشتغال ایجادی، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طراحی و به راه افتاده است.

آمار و اطلاعات در ارتباط با اشتغال هر دستگاه و تعداد شاغلان در سطح استانی و شهرستانی در این سامانه بارگذاری و فرصت های شغلی موجود روزانه رصد می شود تا ضمن در دسترس بودن اطلاعات، بهره برداری مطلوب از نتایج آمارگیری در برنامه ریزی ها و سیاستگذاری ها صورت گیرد.

در همین راستا، مرکز تماس طرح پایش اشتغال کشور با همکاری شرکت خدمات ارتباطی رایتل سال قبل با هدف نظارت بر اجرای طرح های اشتغالزای کشور ذیل «برنامه زیست بوم ملی اشتغال» و صحت سنجی اشتغال ثبت شده در «سامانه ملی رصد» و نظارت بر نحوه تحقق اهداف کمی و کیفی اشتغال در سیاست ها و برنامه های اشتغال کشور افتتاح شد.

بر اساس اعلام معاونت اشتغال وزارت کار، نظارت بر طرح ها در سه مرحله «صحت سنجی پیامکی»، «صحت سنجی تلفنی» و «نظارت میدانی» صورت می گیرد و از راه سامانه رصد ملی اشتغال، علاوه بر نظارت و صحت سنجی بر طرح های اشتغال، در حوزه پرداخت تسهیلات، مشاوره و صدور مجوز به افراد خدمات عرضه می شود.

آنطور که رئیس دبیرخانه شورایعالی اشتغال وزارت کار گفته تابحال ۹۰۰ هزار پیام به متقاضیان و کارجویان در سامانه ارسال شده است و بیشتر از ۷۰ هزار نفر خدمات دریافتی از راه سامانه را مورد تایید قرار داده اند.

وی از وجود ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر کاربر در سامانه ملی رصد اشتغال اطلاع داده و می گوید: ۸۰۰ هزار نفری که درصدد اشتغالزایی بودند توسط این سامانه موفق به دریافت خدماتی از قبیل مشاوره، صدور مجوز و تسهیلات شده اند.

پیش از این و مطابق آمار سامانه ملی رصد اشتغال کشور، در پنج ماه نخست سال جاری ۳۴۱ هزار و ۶۳۳ شغل در کشور بوجود آمده بود اما معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار در مصاحبه با ایسنا، از ثبت حدود ۷۵۰ هزار شغل در سامانه رصد ملی اشتغال تا آبان سال جاری اطلاع داد و اظهار داشت: این میزان شغل ایجادی از سوی همه دستگاه ها در سامانه رصد ملی اشتغال به ثبت رسیده و نزدیک به ۶۰ درصد تعهد ما برای ایجاد اشتغال محقق شده است.

به گزارش پلات به نقل از ایسنا، هم اکنون مرکز تماس طرح پایش اشتغال کشور با هدف نظارت بر طرح های ثبت شده در سامانه ملی رصد اشتغال کشور با سرشماره ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۷۳ اجرای نظارت تلفنی را بر عهده دارد و تماس با کارجویان و نحوه عرضه خدمات به متقاضیان توسط این سرشماره صورت می گیرد.

منبع:

1401/09/23
11:37:25
5.0 / 5
338
تگهای خبر: جت , خانه , خدمات , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
پلات