80 درصد مهارت آموختگان جذب بازار می شوند

80 درصد مهارت آموختگان جذب بازار می شوند

به گزارش پلات، معاون وزیر کار با اعلان اینکه خیلی از فرصت های شغلی در کشور به سبب کمبود نیروی کار متخصص خالی مانده است، اشاره کرد: 80 درصد کسانی که در محیط واقعی کار آموزش می بینند جذب بازار کار می شوند.غلامحسین حسینی نیا در گفت و گو با ایسنا، با تأکید بر تربیت نیروهای کار متخصص در بخش تولید و صنعت، اظهار داشت: هم اکنون فرصتهای شغلی بسیاری در کشور وجود دارد که به علت کمبود نیروی کار متخصص خالی باقی مانده است. صرفنظر از آمار بیکاری در کشور قسمتی از صنایع با مشکل کمبود نیروی ماهر مواجهند که با تشکیل مراکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی و آموزش های فنی و حرفه ای می توان این مشکل را برطرف کرد.

وی با اشاره به وجود ۶۴۰ مرکز دولتی، ۲۶۰۰ مرکز جوار کارگاهی و بیش از ۱۲ هزار آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در کشور اشاره کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای آمادگی دارد تا ظرفیت های خودرا بمنظور آموزش و تربیت نیروی ماهر و متخصص و در امتداد گسترش چتر مهارت آموزی در اختیار صنایع قرار دهد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای در عین حال از اجرای طرح "نخلستان" بمنظور مهارت افزایی دانش آموختگان آگاهی داد و اظهار داشت: طرحی با عنوان نخلستان بمنظور فراهم کردن بستر ورود فارغ التحصیلان به بازار کار درحال اجراست. به سبب این طرح با تاکید بر تکنولوژی های جدید و بهره گیری از ظرفیت فناوری اطلاعات، بخش اعظمی از مشکل بیکاری فارغ التحصیلان برطرف می شود و زمینه توانمندسازی و ورود آنها به بازار کار به وجود می آید.

حسینی نیا آموزش در محیط واقعی کار را از دیگر طرح های سازمان فنی و حرفه ای برشمرد و اضافه کرد: در امتداد طرح آموزش در محیط کار واقعی که به شیوه استاد شاگردی اجرا می شود موفقیتهایی داشته ایم. این شیوه با استفاده از ظرفیت صنایع و صنوف اجرا می شود و برمبنای آن بیش از ۸۰ درصد مهارت آموختگان جذب بازار کار می شوند.

به گفته وی، افراد در آموزش محیط واقعی کار به واحدهای کارگاهی معرفی شده و تحت پوشش بیمه حوادث قرار می گیرند.

منبع:

1401/10/29
16:15:19
5.0 / 5
204
تگهای خبر: آموزش , تخصص , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
پلات