مدیرعامل راه آهن تاكید كرد؛

ارتقای سامانه های پیش فروش بلیت نوروزی

ارتقای سامانه های پیش فروش بلیت نوروزی

به گزارش پلات، مدیرعامل راه آهن اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم این روند را ادامه دهیم و در صورت تحقق این امر، تا پایان سال جاری می توانیم ان شالله رکورد جدیدی در جابجایی مسافر خلق نماییم.به گزارش پلات به نقل از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سید میعاد صالحی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن، در اولین جلسه ستاد برنامه ریزی، نظارت و هماهنگی قطارهای نوروزی ۱۴۰۲ که با حضور اعضای هیأت مدیره، معاونین، مدیران شرکتهای حمل و نقلی مسافری و مدیران مناطق به شکل برخط برگزار شد، اظهار داشت: ایام نوروز فرصت بی نظیری است تا مسافران ریلی که سفرای راه آهن هستند، پیام مثبتی از اکرام و احترام در سفرهای ریلی را به جامعه منتقل کنند.
مدیرعامل راه آهن با ابراز خشنودی از این که حمل و نقل ریلی از اولویت های دولت سیزدهم است، تصریح کرد: حمل و نقل ریلی بخصوص در قسمت مسافری همواره مورد توجه همگان بوده است و وزیر محترم راه و شهرسازی هم در سخنان خود بر اولویت بخش ریلی بر سایر مدهای حمل و نقلی تاکید داشته اند.
صالحی با اشاره به اینکه در ماه گذشته راه آهن توانست از رقم ۲۴ میلیون و ۴۰۰ سفر عبور کند، اظهار نمود: امیدواریم بتوانیم این روند را ادامه دهیم و در صورت تحقق این امر، تا پایان سال جاری می توانیم ان شالله رکورد جدیدی در جابجایی مسافر خلق نماییم.
ارتقا سامانه های پیش فروش بلیت های نوروزی، از دیگر مسائلی بود که مدیرعامل راه آهن در این نشست به آن اشاره و تصریح کرد: انتظار می رود بهترین خدمات برای پیش فروش اینترنتی و حضوری بلیت عرضه شود و هر مشکلی در این حوزه به فوریت رفع گردد.
صالحی همینطور ضمن اشاره به اقدامات انجام شده برای نوروز سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: خوشبختانه در سال گذشته، گزارشی از ایجاد بازار سیاه منعکس نشد و این یک موفقیت برای راه آهن و حوزه ریلی است که ایمن ترین، راحترین و به صرفه ترین خدمات حمل و نقل را بدون وجود چنین معضلاتی به مسافران عرضه می دهد.
وی ضمن اظهار امیدواری از این که نکات مطرح در این نشست و بهره گیری، یادآوری و اشتراک گذاری تجربیات سنوات گذشته، منجر به سفرهای ایمن و آسوده در روزهای نوروز ۱۴۰۲ شود، اضافه کرد: عرضه برنامه های فرهنگی خاص در روزهای پیک سفرهای نوروزی و هماهنگی با وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و سایر دستگاههای فرهنگی برای عرضه برنامه های کیفی باید در دستور کار قرار گیرد.
رئیس هیأت مدیره راه آهن ضمن تشکر از اقدامات بی دریغ و مؤثر کارکنان این مجموعه در روزهای پیک سرمای زمستانی اظهار داشت: علاوه بر این که در این ایام، ۸۰ کیلومتر افتتاح خطوط ریلی انجام شد، به هنگام بروز مشکلات تمامی همکاران در همه سطوح تلاش کردند تا ضمن مدیریت بحران و حفظ ایمنی، مسافرین کمترین معطلی ممکن را داشته باشند.
وی همینطور با قدردانی از زحمات مهمانداران و رؤسای قطار در این ایام، تصریح کرد: این دسته از همکاران بایستی در هر شرایطی و بخصوص در شرایط اضطراری، خدمات خویش را با روی گشاده به مسافران عرضه کنند.
مدیرعامل راه آهن با یادآوری این که قطار همچون شهری متحرک با قومیت ها و هویت های مختلف است، خاطرنشان کرد: لازم است تا ضمن خدمت رسانی، بازنمایی مناسبی از فعالیت بخشهای مختلف راه آهن صورت گیرد تا مسافران هم در جریان قرار گیرند که از هنگام حرکت قطار از ایستگاه تا رسیدن به مقصد، چه اقدامات و زحماتی صورت می گیرد.
صالحی ضمن اشاره به این که از سالهای گذشته بیشتر از ۲ هزار میلیارد انباشت تعهدات، فقط در حوزه ناوگان برای راه آهن باقی مانده است، اظهار داشت: متأسفانه راه آهن سالهاست که به لحاظ بودجه به استضعاف کشیده شده است. این در حالیست که با عنایت به این که میانگین سن ناوگان ریلی کشور بیشتر از ۳۰ سال است احتیاج به صرف هزینه مناسب برای تعمیر و نگهداری و همینطور نوسازی ناوگان و زیرساخت می باشد.
مدیرعامل راه آهن، نیروی انسانی متعهد و کارآمد و غیرتمند را در زمره مهم ترین دارایی های شرکت راه آهن دانست و تصریح کرد: هرچند که همکاران ما به علت مشغله کاری فراوان به انعکاس و تبیین اقدامات خود تا به امروز به میزان مناسب نپرداخته اند، اما به هنگام وقوع هر نقص کوچک، ضد انقلاب از آن بهره برداری کرده و تلاش می کند تا نشان دهد در کشور کاری به درستی صورت نمی گیرد.
وی خاطرنشان کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرمایشات خود یادآور شدند باید جهاد تبیین را در دستور کار قرار داد و این که تا به امروز در راه آهن به این امر توجه نشده است، ناشی از مظلومیت و تواضع و مشغله فراوان کارکنان شرکت راه آهن برای خدمت رسانی به هموطنان و مسافران ریلی است.

1401/11/17
13:05:16
5.0 / 5
366
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
پلات