برنامه ریزی برای کاهش ۵۰ درصدی تصادفات رانندگی

برنامه ریزی برای کاهش ۵۰ درصدی تصادفات رانندگی

به گزارش پلات، رییس سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای اظهار داشت: مقرر شده است در مدت زمان سه سال آینده با همکاری سازمان با دستگاه هایی مانند پلیس، اورژانس و هلال احمر بتوانیم 50 درصد از تلفات رانندگی را کاهش دهیم.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، داریوش امانی - معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح ۱۰ باب قرارگاه و پاسگاه پلیس راه در استانهای سراسر کشور اظهار داشت: با زیرساخت هایی که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به راهنمایی رانندگی، راهور جمهوری اسلامی و دستگاه های همکار عرضه کرده، تمام تلاش ما این است که خدمت صادقانه و بی منت به هموطنان ارائه شود.
وی با اشاره به اینکه باید جلوی موازی کاری ها گرفته شود، اضافه کرد: دستگاه های خدمت رسان باید کنار هم کار کنند تا راندمان افزایش پیدا کند، اگر فرماندهی واحد وجود داشته باشد و همه دستگاهها همچون فرماندهی پلیس راه، هلال احمر و راهدارخانه در کنار هم در جاده های کشور بصورت حجمی همه حضور داشته باشند، حتما در خدمت رسانی به کاربران جاده ای اثرگذاری بهتری دارد.
رییس سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای با اشاره به اینکه باید مدیریت سامانه اتفاق بیفتد، اظهار داشت: باید یک شماره تماس واحد از تمام ارگان های خدمت رسان حمل و نقل جاده ای به عنوان شماره اضطراری به کاربران جاده ای اعلام گردد و فرماندهی این کار با پلیس است و پلیس هماهنگ کننده عملیات سر صحنه است.
امانی بیان کرد: مقرر شده است با توانی که پلیس راهور و نیروهای همکار دارند در مدت زمان سه سال آینده با همکاری این سازمان با دستگاه هایی مانند پلیس، اورژانس وهلال احمر و... بتوانیم ۵۰ درصد از تلفات رانندگی را کاهش دهیم.
وی با اشاره به اینکه دیدگاه فرمانده کل انتظامی کشور می تواند به عنوان راهبرد و دستور کار به اقتدار پلیس و دستگاه های همکار اثرگذار باشد اظهار داشت: این سازمان تمام تلاش خودرا کرده است تا بتواند دیوارهای بین مجموعه های ادارای را بردارد، همکاران ما در سراسر کشور، همکاران مجموعه پلیس راه هستند و هرکاری که تا کنون در حوزه صرف هزینه اعتبارات برای مجموعه پلیس راه مقدور بوده است، انجام شده است.
رییس سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای اضافه کرد: اعتقاد مجموعه سازمان بر این است اگر به تجهیزات مورد نیاز پلیس اهمیت داده شود، در خدمت رسانی به کاربران جاده ای و کاهش تلفات رانندگی که از معضلات کشور است، اثرگذار خواهد بود.
رییس سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای با اشاره به اینکه این سازمان پیشرو در فناوری است، اضافه کرد: از شروع انقلاب تا حالا دستاوردهای زیادی حاصل شده است و هم اکنون هم می توانیم با همکاری همدیگر به دستاوردهای بزرگی برسیم، در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، از سه سال قبل راهداری هوشمند شروع شده است بطوریکه این سازمان در دولت، پیشرو در فناوری است.
به گزارش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، امانی اظهار داشت: تجهیز ناوگان باری به سامانه سپهتن یکی از پروژه های بزرگ سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با پلیس راه است که امید است به زودی به مرحله اجرا برسد.
این گزارش می افزاید: ۱۰ باب قرارگاه و پاسگاه پلیس راه در استانهای ایلام، البرز، خوزستان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، کرمانشاه، کردستان، کرمان و مرکزی ضمن ارتباط ویدئوکنفرانسی بطور همزمان به بهره برداری رسید.
باید برای طرح نوروزی زودتر از هر سال آماده شویم
در این مراسم همین طور احمدرضا رادان - فرمانده کل انتظامی کشور اظهار داشت: باتوجه به در پیش بودن ایام نوروز، احتمال دارد سفرها از اواسط اسفندماه افزایش یابد، بدین سبب باید برای طرح نوروزی زودتر از هر سال آماده شویم.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه سال آینده عدد خدمت رسانی پلیس راهور به مردم باید از امسال بیشتر شود، خدمت رسانی به مردم را بالاترین سرمایه برای پلیس ذکر کرد.
رادان با اشاره به اینکه با یک برنامه ریزی می توانیم تا سه سال آینده ۵۰ درصد تلفات رانندگی را کاهش دهیم، اظهار داشت: تمام دستگاه هایی که در راه راه ها خدمات می دهند شامل راهداری، اورژانس، هلال احمر، و پاسگاه پلیس راه باید در یک جا تجمیع شوند تا با هم افزایی، خدمات بهتر و منسجم تری به هموطنان عرضه کنند، این امر توانمندی ها و سرعت خدمت رسانی را بالا می برد، ضمن اینکه پراکندگی ها حس خوبی به مردم نمی دهد.
وی اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم در بحث کاهش تلفات، رسیدن بموقع سرصحنه، بموقع تخلیه کردن مصدومین و مجروحین و رساندن به مراکز درمانی است که اگر بتوانیم تا ۳۰ درصد سرعت را افزایش دهیم، احتمالاً منجر به کاهش تلفات جاده ای تا ۴۲ درصد می شود که در جایگاه خود بی نظیر است و می تواند در کاهش تلفات کمک کننده باشد.
منبع:

1401/11/19
11:19:04
5.0 / 5
234
تگهای خبر: پروژه , حمل و نقل , خانه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
پلات