رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور اعلام كرد

رشد 9 برابری صدور اسناد حدنگار اراضی کشاورزی

رشد 9 برابری صدور اسناد حدنگار اراضی کشاورزی

به گزارش پلات، رئیس سازمان ثبت اظهار داشت: ۴ میلیون و ۸۲۱ هزار و ۹۰۱ هکتار از اراضی کشاورزی کشور امسال حدنگاری و سنددار شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹ برابر رشد داشته است.


به گزارش پلات به نقل از میزان، حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان نمود: ۴ میلیون و ۸۲۱ هزار و ۹۰۱ هکتار از اراضی کشاورزی کشور امسال حدنگاری و سنددار شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹ برابر رشد داشته است.
وی ادامه داد: این میزان اراضی کشاورزی سنددار شده در سال ۱۴۰۱ شامل ۲۰۲ هزار و ۷۲۲ قطعه می باشد و تا کنون در مجموع ۳۶.۵ درصد از کل اراضی کشاورزی کشور معادل ۶ میلیون و ۲۰۹ هزار و ۸۷ هکتار حدنگاری و سنددار شده است.
وی که در جلسه وبیناری با مدیران کل ثبت اسناد و املاک استان ها جهت ارزیابی آخرین وضعیت حدنگاری سخن می گفت، با اشاره به اینکه ۹۹.۷ درصد از اراضی ملی و دولتی هم تا آخر سال ۱۴۰۱ تثبیت شده است اضافه کرد: از این میزان برای ۹۹ درصد این اراضی هم سند حدنگاری صادر گردیده است.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تقدیر از تلاش بی نظیر مدیران و کارکنان این سازمان امسال و اقدام جهادی در اجرای مأموریت ها و تکالیف قانونی فراتر از برنامه های تعیین شده عنوان کرد: اجرای حدنگاری تنها بخشی از وظایف سنگین و حاکمیتی این سازمان و ادارات ثبت در سرتاسر کشور است که امسال بیشتر مورد توجه قرار گرفت و سازمان ثبت در تمامی شاخص ها و فعالیتهای خود رشد قابل ملاحظه ای داشته است.
معرفی کارشناسان برتر، صدور اسناد برای اراضی فاقد سند، تجلیل از پیشکسوتان، پیگیری امور رفاهی کارکنان، صدمه شناسی فعالیت ها بازدیدهای میدانی از شهرستان ها و نقاطی که کمتر در سفرها و بازدیدهای استانی مورد توجه بوده، از مواردی بود که از جانب رئیس سازمان ثبت در این نشست مورد تاکید قرار گرفت.
در این نشست همینطور از زحمات غلامرضا شهریاری مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران که به افتخار بازنشستگی نائل آمده تقدیر و احمد خالقی بعنوان سرپرست اداره کل ثبت اسناد و املاک استان مازندران منصوب و ارائه شد.
منبع:

1402/01/01
02:46:16
5.0 / 5
178
تگهای خبر: سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پلات