چالوس همچنان مسدود و هراز پرترافیک

چالوس همچنان مسدود و هراز پرترافیک

به گزارش پلات، در حالیکه محورهای تهران - شمال و جاده چالوس به دنبال ریزش سنگ و برای حفظ ایمنی مسافران مسدود شده، ترافیک سفر به شهرهای شمالی به محور هراز کشیده شده است.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، وضعیت محورهای تهران - شمال و جاده چالوس در ایام گذشته بحرانی بوده و ناایمن بودن این مسیرها به علت بارش برف و باران و بعد از آن ریزش سنگ، به مسدود شدن منجر گردید تا مسافران برای حفظ ایمنی ناچار شوند برای سفر به شمال کشور از محورهای جایگزین استفاده نمایند.
طبق آخرین اطلاعات به دست آمده از مرکز مدیریت راه های کشور، هم اکنون در محور هراز (مسیر جنوب به شمال) محدوده امامزاده هاشم، قلعه دختر و حدفاصل آب اسک تا بایجان و (مسیر شمال به جنوب) محدوده های کلرد، بایجان و شاهاندشت و همینطور در آزادراه قزوین - رشت حدفاصل کلشتر تا رودبار ترافیک سنگین است.
در عین حال در محور فیروزکوه (مسیر رفت و برگشت) تردد روان است. همینطور در محورهای دیگر هم در آزادراه کرج – قزوین محدوده زیباشهر ترافیک سنگین است.
بیشتر بخوانید جاده چالوس باز هم مسدود است انسداد جاده کندوان تا ایمن سازی کامل ازاین رو حسن جهانیان -مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران- از اجرای طرح لق گیری و رهاسازی سنگ های معلق دیوارهای کناری محور کندوان در چارچوب پنج اکیپ توسط راهداران اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به بارش ها در چند روز گذشته و ریزش سنگ و عدم ایمنی کافی محور این طرح با هدف پیشگیری از خطر سقوط سنگ های غیرایمن در طرح راهداری اضطراری صورت خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: لق گیری در راهداری به معنای برداشتن سنگ های معلق در حاشیه راه ها و نقاطی است که بیشتر در معرض خطر است که بدین منظور عملیات لق گیری در حد فاصل ولی آباد تا سیاه بیشه انجام می پذیرد. با عنایت به کوهستانی بودن محور کرج-چالوس و ریزش سنگ از کوه، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران با شناسایی نقاطی که بیشتر در معرض خطر است، با بررسی های دقیق مبادرت به لق گیری می کند تا خطرات را در این راه به حداقل کم کند و ارتقای ایمنی را در محور کرج-چالوس افزایش دهد.
منبع:

1402/01/06
14:18:42
5.0 / 5
172
تگهای خبر: حمل و نقل , راهداری , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
پلات