افزایش 32 درصدی سفر و گردشگری دریایی

افزایش 32 درصدی سفر و گردشگری دریایی

پلات: سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر از افزایش 32 درصدی سفرهای دریایی و گردشگری دریایی در نیمه نخست نوروز 1402 آگاهی داد.


به گزارش پلات به نقل از صدا و سیما نادر پسنده، با اشاره به این که نیمه نخست طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز از ۲۴ اسفند تا ۵ فروردین است، اظهار داشت: از ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۵ فروردین ۱۴۰۲ معادل ۳ میلیون و ۴۷۹ هزار و ۷۶۶ سفر دریایی و گردشگری دریایی انجام شده است که نسبت به زمان مشابه سال قبل تر که مجموع سفرهای دریایی و گردشگری دریایی معادل ۲ میلیون و ۶۳۴ هزار و ۱۸۲ مورد بود، حاکی از رشد ۳۲ درصدی است. وی با اشاره به این که در نیمه نخست طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۲ برمبنای گزارشات دریافتی، ۱ میلیون و ۸۷۳ هزار و ۹۲۲ سفر دریایی و ۱ میلیون و ۶۰۵ هزار و ۸۴۴ گردشگری دریایی انجام شده است، اضافه کرد: همین طور ۳۷۱ هزار و ۴۸۰ خودرو نیز توسط شناورهای مخصوص حمل، ۱۷ هزار و ۳۱۶ تردد شناور مسافری و ۱۵۳ هزار و ۶۶۸ تردد شناور تفریحی نیز، ثبت شده است.
سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلان اینکه تعداد سفرهای دریایی در استان هرمزگان معادل ۱ میلیون و ۸۶۳ هزار و ۴۰۰ مورد بود، اشاره کرد: در استان بوشهر نیز طی مدت مذکور ۱۰ هزار و ۵۲۲ سفر دریایی انجام شده است. پسنده اضافه کرد: تعداد گردشگری دریایی انجام شده در استانهای بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، گلستان، گیلان، مازندران و هرمزگان نیز به ترتیب برابر ۲۹۷ هزار و ۹۶ مورد، ۶۰۲ هزار و ۲۴۲ مورد، ۲۸ هزار و ۷۸۰ مورد، ۳۰ هزار و ۴۱۰ مورد، ۹۸ هزار و ۹۱۸ مورد، ۲۳۴ هزار و ۶۵۶ مورد و در نهایت ۳۱۳ هزار و ۷۴۲ مورد بوده است.


منبع:

1402/01/07
21:43:42
5.0 / 5
193
تگهای خبر: بنادر , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پلات