فروش وکالتی مسکن ملی ممنوع می باشد

فروش وکالتی مسکن ملی ممنوع می باشد

به گزارش پلات، فرد ثبت نام شده در طرح نهضت ملی مسکن باید تا آخرین مراحل حضور داشته باشد و فروش وکالتی برای دولت قابل قبول نیست.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، با وجود آنکه وزارت راه و شهرسازی بارها بر غیر قابل فروش بودن واحدهای نهضت ملی مسکن و واحدهای اقدام ملی تاکید کرده، گاها معاملاتی در این حوزه صورت می گیرد.
به تازگی هم یک مقام مسئول وزارت راه و شهرازی گفته است: تا آخرین مرحله باید فرد ثبت نام شده در طرح نهضت ملی مسکن حضور داشته باشد و فروش وکالتی برای ما قابل قبول نیست.
در صورت مشخص شدن فروش امتیاز از فرد متقاضی سلب امتیاز شده و امکان پیگیری قانونی از طرفین خریدار و فروشنده وجود دارد. اسداللهی ـ مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس در این خصوص گفته است: خریداران به این مورد توجه داشته باشند که ادارات کل راه و شهرسازی در پروژه نهضت ملی مسکن فقط پاسخگوی خود متقاضی هستند و اگر فرد دیگری با وکالت نامه رجوع کند، پاسخگو نخواهند بود. در نهایت خریداران متضرر می شوند.
بیشتر بخوانید
از فروشندگان امتیاز مسکن ملی رودست نخورید! طبق گزارش های مردمی و مراجع نظارتی، برخی از مشاوران املاک در بعضی مناطق کشور مبادرت به خرید و فروش غیرقانونی امتیاز طرح های اقدام ملی مسکن و نهضت ملی مسکن می کنند که این امر با عنایت به ناآگاهی برخی خریداران امتیازها و در نهایت درگیری پروژه ها با پرونده های حقوقی و قضایی ناشی از این تخلفات و جرائم باعث متضرر شدن مردم می شود.
باآنکه برخی مشاوران املاک مبادرت به انعقاد قرارداد واحدهای مسکن ملی می کنند اما این امتیاز، ضمانت مالکیت برای خریداران محسوب نمی شود؛ چون که هم دفاتر املاک و هم دفاتر اسناد رسمی از ثبت قرارداد این امتیازها منع شده اند.
منبع:

1402/02/03
11:04:30
5.0 / 5
356
تگهای خبر: پروژه , ثبت نام , شهر , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
پلات