ساخت ۲ میلیون و ۶۰۰ واحد نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم

ساخت ۲ میلیون و ۶۰۰ واحد نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم

پلات: معاون مسکن و ساختمان از این که اکنون بیش از 2 میلیون و 600 هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن درحال ساخت است، آگاهی داد.به گزارش پلات به نقل از مهر، هادی عباسی اصل معاون وزیر راه و شهرسازی و معاون مسکن و ساختمان در نشست خبری که امروز (سه شنبه، ۱۲ تیرماه) از عملکرد بخش مسکن در دولت سیزدهم تشکیل شد به تشریح اقدامات انجام شده در این زمینه پرداخت و اظهار داشت: دولت سیزدهم در بخش مسکن، مسئولانه وارد شد و عمل کرد. این دولت کوشش کرد تا با نگاه مسئولانه به نیاز متقاضیان مسکن پاسخ بدهد.
معاون مسکن و ساختمان افزود: اکنون بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن وارد پروسه ساخت شده و بیش از ۵۰۰ هزار واحد تکمیل شده است که تکمیل واحدها در ماه های آتی جهش چشمگیری خواهد یافت.
عباسی اصل توضیح داد: دولت سیزدهم در ارتباط با بخش مسکن ۳ فرصت را در نظر گرفت. فرصت نخست، تامین زمین بود تا قیمت تمام شده کم شود که در این زمینه کارهای مهمی انجام شد و اکنون شاهد جهش در تامین زمین در محدوده شهرها، شهرک ها و سواحل جنوبی هستیم.
وی افزود: فرصت دسترسی به تسهیلات فرصت دومی است که در دولت سیزدهم مدنظر قرار گرفت. بیش از ۳۵۰ همت تسهیلات بانکی توسط بانکها به بخش مسکن اختصاص یافت که باید تقویت شود.
عباسی اصل فرصت سوم را دسترسی بر ارزش افزوده عنوان نمود و اظهار داشت: در این بخش تلاش شد تا قیمت تمام شده با تامین زمین توسط دولت کم شود.
وی اختصاص تسهیلات کم بهره برای دهک های یک تا ۴ را که توان مالی مناسبی ندارند از تمهیدات دولت سیزدهم برشمرد و اضافه کرد: نرخ سود از ۲۳ درصد به ۱۸ درصد کم شد. همین طور در تکمیل مسکن مهر دولت سیزدهم بیش از ۱۳۰ هزار واحد را تکمیل کرد و تحویل داد و ۱۱۰ هزار واحد باقیمانده است که بدون پرونده های دارای تعارض تا پایان دولت تکمیل خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: چنانچه مسائل بانکی و پرداخت تسهیلات حل شود می توان به تامین مسکن در کشور پاسخ مناسب داد.
وی افزایش ۱۰۰ همتی سرمایه بانک مسکن را از موارد در دست پیگیری عنوان نمود و اضافه کرد: با متعهد کردن بانکها به پرداخت تسهیلات می توان در تکمیل واحدها تسریع بدهیم.


منبع:

1403/04/13
10:09:43
5.0 / 5
94
تگهای خبر: شهر , شهرسازی , مسكن , مسكن مهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
پلات