اخطار ایكائو نسبت به كمبود خلبان در آینده

اخطار ایكائو نسبت به كمبود خلبان در آینده

پلات: ایكائو اعلام نمود برای پاسخ به تقاضای رو به گسترش حمل و نقل هوایی تا سال ۲۰۳۶، به تربیت صدها هزار خلبان جدید نیاز خواهد بود.


به گزارش پلات به نقل از خبرگزاری فرانسه، فانگ لیو- دبیر كل سازمان ایكائو- در سخنرانی خود در شهر مونترال كانادا اظهار داشت: پیش بینی می گردد تعداد پروازهای تجاری و مسافران در ۱۵ سال آینده دو برابر شود، در حالیكه تعداد خلبانان و كاركنان صنعت هوایی رو به كاهش است. وی به عواملی نظیر مسن تر شدن جمعیت وكاهش نرخ موالید اشاره نمود كه سبب كوچك شدن میزان نیروی كار خواهد شد. به علاوه صنعت هوایی با رقابت رو به رشدی با بخش های دیگر روبروست.
خانم لیو چنین نتیجه گرفت كه صنعت هواپیمایی باید كارهای بیشتری را برای جذب و نگهداری نیروی كار و مدیران ماهر مورد نیاز خود در دهه های آینده انجام دهد.
طبق اعلام ایكائو، تا سال ۲۰۳۶ به حداقل ۶۲۰۰۰۰ خلبان با قابلیت به پرواز دراوردن هواپیماهایی با ۱۰۰ مسافر و بیشتر نیاز است و تنها هشت درصد از این تعداد تابحال تربیت شده اند. به قول خانم لیو، داستان در مورد مشاغلی چون كنترل كنندگان ترافیك هوایی، پرسنل نگهداری و سایر تكنسین های مورد نیاز هم یكسان است و این تنها بخشی از هزاران طبقه شغلی مستقیم و غیرمستقیم در صنعت هوایی است كه از روند كنونی اثر می پذیرد.
افزایش حمل و نقل هوایی سبب افزایش گردشگری و افزایش خرده فروشی های آنلاینی خواهد شد كه وابسته به تحویل محصولات خود است. سالانه ۴.۱ میلیارد انسان در جهان پرواز می كنند و یك سوم حمل بار جهان با استفاده از هوایی صورت می گیرد.
لیو علاوه بر چالش های كاری بر لزوم تقویت زیرساخت های فرودگاهی هم تاكید دارد: برای مثال ۲۴ فرودگاه بین المللی در قاره آفریقا وجود دارد كه در صورت افزایش ترافیك هوایی در دو سال آینده، پاسخگوی نیازها نخواهند بود.
1396/11/26
16:02:44
5.0 / 5
5083
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
پلات