رییس كمیته بررسی سانحه به ایسنا خبر داد

تصمیم گیری برای انتقال جعبه سیاه به فرانسه تا بامداد فردا

تصمیم گیری برای انتقال جعبه سیاه به فرانسه تا بامداد فردا

پلات: رییس كمیته بررسی سانحه هواپیمایی سقوط كرده شركت آسمان اعلام نمود كه با انجام جلسات و رایزنی ها تا آخر امروز صبح، فردا مشخص می گردد كه آیا جعبه سیاه هواپیمای سقوط كرده به فرانسه منتقل می گردد یا اطلاعات آن در ایران بررسی خواهد شد.


رضایی فر در گفت وگو با ایسنا، با بیان این مطلب اظهار نمود: با عنایت به این كه جعبه سیاه هواپیمای سقوط كرده ضربه خورده و چند روز در رطوبت برف و باران قرار داشته است نظر ما این است كه باید اطلاعات آن روی حافظه جدیدی بازیابی شود و بعد از آن مورد بررسی قرار گیرد.

به گفته وی، بحث ها هم اكنون حول این مورد قرار دارد كه آیا جعبه سیاه در ایران این فرآیند را بپیماید یا به فرانسه منتقل شود.

رییس كمیته بررسی سانحه هواپیمایی سقوط كرده شركت آسمان با بیان این كه در صورت نیاز امكان بررسی اطلاعات جعبه سیاه در ایران وجود دارد، اظهار نمود: سازمان هواپیمایی فرانسه از ما خواسته كه جعبه سیاه در این كشور مورد بررسی قرار گیرد. ما این مورد را به صورت دقیق ارزیابی می نماییم تا بهترین برنامه عملیاتی ممكن برای این جعبه در نظر گرفته شود. در صورتی كه تصمیم بر باقی ماندن جعبه سیاه در ایران باشد سازمان هواپیمایی آن را بررسی می كند و در صورتی كه به فرانسه منتقل شود هم با نهایی شدن گزارش ها و بررسی ها از جانب ایران صورت خواهد گرفت.با بررسی ابعاد دقیق مبحث تا بامداد فردا مشخص می گردد كه جعبه سیاه در ایران خواهد ماند یا به فرانسه منتقل می گردد.
هواپیمای ATR شركت آسمان بامداد روز ۲۹ بهمن امسال در ارتفاعات دنا سقوط كرد و ۶۶ مسافر این پرواز جان خویش را از دست دادند.
1396/12/15
13:57:19
5.0 / 5
4860
تگهای خبر: هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
پلات