كاهش درآمد سال ۲۰۱۷ كاركنان ۹ كشور اروپایی

كاهش درآمد سال ۲۰۱۷ كاركنان ۹ كشور اروپایی

پلات: نتایج یك بررسی نشان داده است نوسان دستمزد در بعضی كشورهای اروپایی طی هفت سال قبل تا ۲۰ درصد بوده است.


به گزارش پلات به نقل از یورونیوز، هم چنین در ایتالیا، انگلیس، اسپانیا، بلژیك، یونان و فنلاند، متوسط درآمد شاغلان در سال ۲۰۱۷ كمتر از سال ۲۰۱۶ بوده است.
این گزارش كه توسط كنفدراسیون اتحادیه تجاری اروپا تهیه شده است، دستمزد واقعی كارگران اتحادیه اروپا و نروژ را در یك دهه اخیر مورد بررسی قرار داده است.
دستمزد كارگران در اروپای شرقی بیش از سایر نقاط افزایش یافته است و بلغارستان با ۵۵ درصد افزایش در سال ۲۰۱۷ نسبت به ۲۰۰۷، در این زمینه ركورددار است و بعد از این كشور، لتونی با افزایش ۴۴ درصدی قرار دارد.

این گزارش از اصلاحات بازار كار كه سبب تضعیف قدرت اتحادیه ها و كاركنان شده است، بعنوان عامل بدیهی كاهش دستمزد در بعضی كشورهای اروپایی نام برده است.
استر لینچ - دبیر كنفدراسیون - در این باره اظهار داشت: با وجود صحبت از بهبود اقتصاد، شرایط كاری در خیلی از كشورهای بزرگ هنوز بدتر از دوران پیش از بحران مالی جهان است و الان زمان اقدامات نیرومندتری برای دستیابی به افزایش دستمزد عاقلانه و عادلانه است.
بحران مالی سال ۲۰۰۷ كه عموما ناشی از وام های رهنی و حباب قیمت املاك در آمریكا بود، سبب كوچك تر شدن اقتصادهای اروپایی شد و صنایع تولیدی و گردش گری اروپا متحمل خسارت های سنگینی شدند.1397/01/04
21:40:27
5.0 / 5
4630
تگهای خبر: دستمزد , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پلات