در پرواز شیراز- تهران رقم خورد؛

برخورد سلیقه ای و غیر قانونی هواپیمایی زاگرس با مسافران

برخورد سلیقه ای و غیر قانونی هواپیمایی زاگرس با مسافران

پلات: هواپیمایی زاگرس در اقدامی غیر قانونی و سلیقه ای، از حمل عرقیات سنتی توسط مسافران پرواز شیراز ـ تهران ممانعت كرد. بر مبنای اعلام سازمان هواپیمایی كشوری، عرقیات سنتی كالای ممنوعه نیست.به گزارش پلات به نقل از مهر، تعدادی از مسافران پرواز شماره 4010 هواپیمایی زاگرس از شیراز به مقصد تهران در تماس با خبرنگار مهر اعلام نمودند روز جمعه كاركنان هواپیمایی زاگرس اجازه ندادند چند بطری از عرقیات سنتی شیراز كه به میزان مصرف شخصی و بسیار كمتر از سقف بار مجاز همراه مسافر بود، را چه در بخش بار و چه بعنوان بار همراه مسافر با خود به تهران بیاوریم.
بر اساس آنچه این مسافران اعلام نموده اند، باآنكه گیت بازرسی ناجا و سپاه با انتقال چند بطری از عرقیات سنتی (ّبه میزان مصرف شخصی و در حد بار مجاز مسافر) به داخل هواپیما ممانعت به عمل نیاورده است، اما فردی كه كارت پروازها را برای سوار شدن مسافران به اتوبوس چك می كرده، از سوار شدن مسافرانی كه عرقیات سنتی شیراز در دست داشته اند، ممانعت به عمل آورده است.
گفتنی است بر مبنای اعلام سایت شركت هواپیمایی زاگرس عرقیات سنتی جزء موارد ممنوعه برای ورود به داخل كابین هواپیما نبوده و می توان هم به صورت بار همراه مسافر و هم به صورت بار بسته بندی شده و تحویل كانتر شده، آنها را به فرودگاه مقصد حمل كرد.

همچنین بر مبنای ابلاغیه سازمان هواپیمایی كشوری در زمینه بار ممنوعه مسافر، عرقیات سنتی به هیچ عنوان مشمول ممنوعیت انتقال هوایی و بار همراه مسافر نیستند. با عنایت به اینكه آیین نامه حقوق مسافران در مورد عدم پذیرش بار مسافران سكوت كرده است، معلوم نیست نحوه جبران خسارات وارده به مسافران به چه صورت انجام می گردد.

1397/01/27
16:04:03
5.0 / 5
4711
تگهای خبر: هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
پلات