رئیس بنیاد مستضعفان خبرداد؛

آخرین وضعیت آزادراه تهران - شمال، قطعه یك بزودی تكمیل می گردد

آخرین وضعیت آزادراه تهران - شمال، قطعه یك بزودی تكمیل می گردد

پلات: رئیس بنیاد مستضعفان اظهار داشت: اقدامات تاسیساتی و روشنایی قطعه یك آزادراه تهران - شمال شروع شده و تا چند ماه آینده تمام می شود، همینطور منطقه دو هم تا نیمه سال ۹۹ به بهره برداری می رسد.


به گزارش پلات به نقل از بنیاد مستضعفان، محمد سعیدی كیا درمورد روند عملیات اجرایی پروژه آزادراه تهران شمال، تصریح كرد: پروژه سال ۷۵ شروع شده است اما بنا بر دلایلی سرعت كار كافی نبود و از ۹۴ بنیاد مستضعفان و جانبازان طی تفاهم نامه ای با وزارت راه و شهرسازی اجرای پروژه و سرعت بخشیدن به آن را برعهده گرفت.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اینكه این پروژه نیاز مردم است كه بر روی كریدور شمال به جنوب كشور واقع شده و بعنوان یك اثر تاریخی، مردم از تاخیر در اجرای آن گلایه مند هستند، اظهار داشت: رابطه بسیار خوبی بین بنیاد مستضعفان و وزارت راه برقرار است كه می توان نتیجه آن را در روند اجرایی پروژه مشاهده نماییم. وی ادامه داد: كل مسیر آزادراه به ۴ منطقه تقسیم شده كه منطقه چهار حدودا سه سال قبل به بهره برداری رسیده و با پیمانكار چینی منطقه یك هم كه طول راه را ۶۳ كیلومتر كوتاه می كند و كار بسیار پیچیده و فنی است، تصفیه حساب شد و حجم عظیم كار باقی مانده، بین پیمانكاران ایرانی با مناقصه تقسیم شده است. سعیدی كیا با تاكید بر اینكه در منطقه یك آزادراه ۱۱ پیمانكار مشغول كار هستند، عنوان كرد: در اجرای پروژه تكنولوژی های روز دنیا استفاده می گردد و رویه بتنی را جایگزین روكش آسفالتی قرار داده ایم. البته تونل های طویل كه احتمال آتش سوزی در آن ها وجود دارد، دارای سقف كاذب هستند. همینطور بین تونل های بلند ارتباط برقرار شده تا در صورت سانحه خودروها و مسافران بتواند مسیر را دور بزنند. وی با اشاره به اینكه این پروژه پیچیده و سخت تماما توسط پیمانكاران، مشاوران و نیروهای ایرانی در حال اجرا می باشد، درباره روند اجرای قطعه دو این پروژه هم اظهار داشت: پیمانكاران منطقه دو انتخاب شده اند و عملیات آن شروع شده است. رئیس بنیاد مستضعفان اضافه كرد: در منطقه سه نیز، مناقصه بین المللی گذاشته می گردد و در صورتی كه پیمانكاران خارجی مناقصه را برنده شوند شرط ما برای آنها انجام كارهای اجرایی توسط پیمانكاران ایرانی است. رئیس بنیاد مستضعفان با تاكید بر اینكه امیدواریم طی ماه های آینده منطقه یك آزادراه با كیفیت و ایمنی خوب زیر عبور و مرور قرار بگیرد، تصریح كرد: اقدامات تاسیساتی و روشنایی منطقه یك شروع شده و تا چند ماه آینده به آخر می رسد؛ همینطور منطقه دو هم تا نیمه سال ۹۹ به بهره برداری می رسد. به گزارش پلات به نقل از مهر، قطعه یك آزاد راه تهران - شمال به طول ۳۲ كیلومتر از تقاطع بزرگراه آزادگان و شهید همت آغاز می گردد و با عبور از مناطق كن، سولقان و امامزاده عقیل و تونل تالون و دره لانیز به سه راهی شهرستانك می رسد.

1397/02/29
14:04:46
5.0 / 5
5067
تگهای خبر: پروژه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
پلات