شركت فرودگاه ها اعلام كرد؛

جزئیات اعزام ۸۵ هزار حاجی از ۱۹ فرودگاه

جزئیات اعزام ۸۵ هزار حاجی از ۱۹ فرودگاه

پلات: در روزهای حج امسال و زیارت خانه خدا، ۸۵ هزار حاجی ایرانی با استفاده از ۱۹ فرودگاه به سرزمین وحی سفر خواهند كرد.به گزارش پلات به نقل از شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، برپایه آمار اعلام شده به تناسب تعداد جابجایی حجاج، به ترتیب فرودگاه های امام خمینی (ره) تهران، مشهد، اصفهان، اهواز، تبریز، شیراز، همدان، گرگان، ساری، كرمان، ارومیه، یزد، بیرجند، زاهدان، كرمانشاه، زنجان، بندرعباس، بوشهر و رشت در عملیات اعزام و پذیرش حجاج فعال خواهند بود.
براساس این آمار مقرر است فرودگاه امام خمینی (ره) ۲۲۷۱۶ زائر حج را از استان های تهران، سمنان، قزوین، قم، لرستان، البرز و مركزی و هم حجاج شهرستان كاشان اعزام و پذیرش كند كه از این تعداد ۱۳ هزار و ۳۲۷ زائر مدینه قبل و باقی مدینه بعد هستند و در كل عملیات اعزام آنها طی ۳۴ روز و توسط شركت های هواپیمایی ایران ایر و سعودی صورت خواهد گرفت.
فرودگاه مشهد اعزام كننده ۱۳ هزار و ۹۲ زائر از استان های خراسان رضوی و شمالی در طول ۲۳ روز و توسط شركت هواپیمایی سعودی است كه ۵ هزار و ۹۵۴ نفر آنها مدینه قبل هستند.
فرودگاه اصفهان ۶ هزار و ۵۹۰ زائر را از استان های اصفهان و چهارمحال بختیاری در طول ۱۲ روز اعزام خواهد نمود كه هزار و ۹۹۶ نفر آنها مدینه قبل هستند.
فرودگاه اهواز حاجیان استان خوزستان را به تعداد ۴ هزار و ۲۹۹ نفر پوشش خواهد داد؛ این حاجیان در طول ۹ روز و توسط شركت هواپیمایی ایران ایر اعزام خواهند شد.
فرودگاه تبریز اعزام ۴ هزار و ۲۹۵ زائر از استان های آذربایجان شرقی و اردبیل را برعهده دارد و شركت هواپیمایی سعودی این زائران را در طول ۷ روز به سرزمین وحی اعزام خواهد نمود.
فرودگاه شیراز ۴ هزار و ۲۱۲ زائر از استان های فارس و كهگیلویه و بویراحمد را در طول ۸ روز توسط ایران ایر اعزام می كند. از فرودگاه همدان ۴ هزار و ۱۹۷ زائر استان همدان و كردستان توسط ایران ایر به حج عزیمت می كنند.
از فرودگاه گرگان ۴ هزار و ۱۷ زائر استان گلستان توسط هواپیمایی سعودی به حج می روند. همینطور از فرودگاه ساری ۳ هزار و ۴۴۵ زائر استان مازندران توسط هواپیمایی سعودی عازم فریضه حج خواهند شد.
از فرودگاه كرمان ۳ هزار و ۴۴۵ زائر استان كرمان توسط ایران ایر به عربستان سعودی عزیمت كرده و باز خواهند گشت. فرودگاه ارومیه هم میزبان اعزام و پذیرش ۲ هزار و ۹۴۹ زائر استان آذربایجان غربی توسط هواپیمایی سعودی، فرودگاه یزد میزبان جابجایی ۲ هزار و ۷۰۲ زائر از استان یزد توسط ایران ایر، فرودگاه بیرجند میزبان اعزام و پذیرش ۲ هزار و ۳۴۴ زائر استان خراسان جنوبی توسط ایران ایر و فرودگاه زاهدان هم میزبان جابجایی ۲ هزار و ۶۴ زائر استان سیستان و بلوچستان توسط هواپیمایی سعودی هستند.
همچنین فرودگاه كرمانشاه كه زائران حج تمتع استان های كرمانشاه و ایلام را پوشش می دهد، هزار و ۴۷۹ مشتاق زیارت خانه خدا را با پروازهای هواپیمای سعودی به عربستان اعزام خواهد نمود. از فرودگاه زنجان هزار و ۴۷۸ زائر، از فرودگاه بندرعباس 913 زائر، از فرودگاه بوشهر 909 نفر زائر و از فرودگاه رشت هم ۴۹۳ زائر به سرزمین وحی اعزام می شوند.
گفتنی است عملیات بازگشت حجاج در طول ماه شهریور صورت خواهد گرفت.

1397/04/22
23:44:24
5.0 / 5
4640
تگهای خبر: خانه , شهر , فرودگاه , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پلات