معاون وزیر راه و شهرسازی:

با برگزاری اجلاس نظام مهندسی در گران ترین هتل ایران موافق نبودم

با برگزاری اجلاس نظام مهندسی در گران ترین هتل ایران موافق نبودم

پلات: معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: شخصا با برگزاری اجلاس سالیانه سازمان نظام مهندسی در گران ترین هتل ایران موافق نیستم ولی آنها مقررات خودشان را دارند و پولش را از اعضا می گیرند.


حامد مظاهریان در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: شخصا با برگزاری اجلاس سالیانه سازمان نظام مهندسی در چنین هتل مجللی موافقت ندارم و فكر می كنم نباید در گران ترین هتل كشور برگزار می شد. اما سازمان نظام مهندسی یك نهاد غیردولتی است، منابع تامین ماالی خویش را دارد، این موارد را در بودجه لحاظ می كند و مصوبات را می گیرد. به هر حال این سازمان طبق مقررات خودش، هزینه این اجلاس ها را از اعضا تامین می كند و آنها را در بودجه به تصویب می رساند.

تایید یا رد صلاحیت ها طبق قانون خواهد بود
معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال كه آیا مقرر است در انتخابات هشتمین دوره هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان كه مهرماه سال جاری برگزار می گردد ردصلاحیت های گسترده صورت گیرد تصریح كرد: صلاحیت ها طبق مقررات و بر اساس استعلام و بررسی هیات های اجرایی خواهد بود و فرآیند روشنی دارد. نظام نامه انتخابات هم به صورت روشن در ۶۰ صفحه ارائه شده تا سیاست و استاندارد یكسانی برقرار باشد. ازاین رو می توان اطمینان داد كه فرآیندها بسیار شفاف خواهد بود.

اذعان رییس مجلس به كیفیت پایین ساختمان ها
وی در پاسخ به این سوال كه برداشت از صحبت های لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در مبحث پیشنهادی تفكیك بازرس و ناظر در فرآیند ساخت و ساز چیست، اظهار نمود: انتظار دكتر لاریجانی از نظام مهندسی و وزارت راه و شهرسازی این است كه فرایندهایی را بازبینی كنند تا به تسهیل امور منجر شود و از بروكراسی بكاهد. از جانب دیگر به كیفیت ساختمان ها تاكید داشتند و گفتند در این خصوص وضعیت نامناسبی داریم. معتقدم آقای لاریجانی همان گونه كه همیشه نظرات كارشناسی را می پذیرد از ارائه همفكری انجام شده در این اجلاس هم استفاده می نماید. باید به این جوهره پایبند بود كه فرآیندها به افزایش بروكراسی منجر نشود ولی از جانب دیگر نباید كیفیت ساختمان، قربانی شود.
مظاهریان افزود: بیشتر از همه دكتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی از نظریه استقلال سازمان نظام مهندسی ساختمان حمایت می كنند و برای این كه سازمان درگیر مسائل مالی نشود و بتواند استقلال یك نهاد حرفه ای را داشته باشند ابلاغیه های اخیر را صادر كرده است.
وی درباره صحبت علی لاریجانی رییس مجلس در خصوص این كه امكان دارد اگر بازرس و ناظر در امر ساختمان سازی از هم جدا باشند مجددا دچار مشكلاتی شویم اظهار داشت: دكتر لاریجانی این صحبت را بعنوان احتمال بیان كرد و همیشه از نظرات كارشناسی استفاده می نماید. اعضای سازمان نظام مهندسی هم كه در بیست و یكمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی حضور داشتند با مبحث دوصلاحیتی شدن موافقتند. صحبت دكتر لاریجانی هم این بود كه ما بروكراسی را كاهش دهیم تا رضایت بیشتری در مردم حاصل شود. تمام مجموعه وزارتخانه هم در این جهت حركت می كند.
به گزارش پلات به نقل از ایسنا، بیست و یكمین اجلاس سازمان نظام مهندسی ساختمان، چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، با حضور علی لاریجانی(رییس مجلس شورای اسلامی)، عباس آخوندی (وزیر راه و شهرسازی)، فرج الله رجبی (رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان)، اكبر تركان (مشاور رییس جمهور)، احمد خرم (رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران)، اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی در استان ها و برخی دیگر از مقامات در سالن همایش های هتل اسپیناس پالاس برگزار گردید.1397/04/24
14:19:53
5.0 / 5
4849
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
پلات