موافقت شورایعالی شهرسازی با ساخت بیمارستان در حاشیه اتوبان همت

موافقت شورایعالی شهرسازی با ساخت بیمارستان در حاشیه اتوبان همت

پلات: شورای عالی شهرسازی و معماری با احداث فاز دوم بیمارستان شریعتی در حاشیه بزرگراه همت در داخل و خارج از محدوده شهر تهران موافقت نمود.به گزارش پلات به نقل از مهر، شورای عالی شهرسازی و معماری در جلسه ۲۷ اردیبهشت ماه خود با مبحث توسعه بیمارستان شریعتی در شمال غرب تهران در زمینی به وصعت ۱۰.۵ هكتار كه بخشی از آن واقع داخل در محدوده شهر و بخشی هم خارج از محدوده پایتخت قرا می گیرد، موافقت نمود. با این وجود متولیان بیمارستان حق ندارند در اراضی خارج از حریم پایتخت، ساخت و ساز داشته باشند.
بر اساس مصوبه این شورا بیمارستان مذكور می بایست تا ۳۰ متر از حریم بزرگراه عقب تر بوده و امكان تفكیك زمین وجود ندارد.
همچنین در این مصوبه قید شده تا ۲۰ هزار متر مربع فضای پاركینگ جهت استفاده حداقل ۸۰۰ دستگاه خودرو شامل ۴۰۰ دستگاه ویژه مراجعان و ۴۰۰ دستگاه مخصوص پرسنل بیمارستان در نظر گرفته شود.
از دیگر بندهای این مصوبه، تأیید نقشه طرح هندسی دسترسی به بیمارستان از بزرگراه های شهید خرازی و شهید آیت الله حكیم است كه این نقشه ها به تأیید سازمان مشاور فنی و مهندسی شهرداری تهران رسیده است. اما تولید راه دسترسی خاص برای بیمارستان از لاین كندروی موجود در بزرگراه شهید همت ممنوع می باشد.
گفتنی است در این مصوبه از حجم وسیع بارگذاری ها و كاربری ها بزرگ مقیاس شامل تفریحی، تجاری و اداری در منطقه ۲۲ تهران كه ترافیك منطقه را خلل جدی مواجه كرده، ابراز تأسف شده است.

1397/06/06
13:45:49
5.0 / 5
5002
تگهای خبر: شهر , نقشه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پلات