مقام مسئول در شركت راه آهن:

ظرفیت جابجایی مسافران در اربعین ۳۸ درصد افزایش یافت

ظرفیت جابجایی مسافران در اربعین ۳۸ درصد افزایش یافت

پلات: معاون مسافری راه آهن اظهار داشت: این شركت با اختصاص ۷۳۶ قطار مسافری به زائران اربعین، ظرفیتی بالغ بر ۳۰۶ هزار نفر- صندلی را بوجود آورده است.به گزارش پلات به نقل از طریق آهن جمهوری اسلامی ایران، میرحسن موسوی در تشریح اقدامات شركت راه آهن در اربعین حسینی اظهار داشت: این تعداد قطار ظرفیتی بالغ بر ۳۰۶ هزار نفر- صندلی را شامل می گردد كه نسبت به سال قبل حكایت از ۳۸ درصد افزایش ظرفیت جابجایی مسافران در روزهای اربعین دارد.
وی با اشاره به اینكه افزایش قطارها در این مسیر نسبت به سال قبل از رشد ۳۸ درصدی برخوردار بوده است، اضافه كرد: در سال قبل ۶۰۱ قطار با ظرفیت ۲۲۱ هزار نفر- صندلی به امر جابجایی مسافران اربعین اختصاص یافته بود.
معاون مسافری راه آهن همینطور از طریق اندازی ۲۱۰ قطار فوق العاده در این ایام اطلاع داد و تشریح كرد: ۱۷۶ قطار فوق العاده در راه تهران ـ كرمانشاه ـ مهران و ۳۴ قطار در محور جنوب در حال خدمت رسانی به زائران هستند.
وی افزود: همینطور در این ایام به شكل ۲۴ ساعته قطار مجانی بین ایستگاه خرمشهر تا مرز ریلی شلمچه در حال سرویس دهی است و سیر تمامی قطارهای محور جنوب از ایستگاه اهواز تا ایستگاه خرمشهر ادامه دارد.
افزایش ۲۶ درصدی قطارهای ایجادی
همچنین موسوی در مقایسه ظرفیت ریلی سال ۹۷ با سال ۹۶ در روزهای اربعین حسینی (ع) اظهار داشت: در مجموع قطارهای ایجادی در این ایام ۲۶ درصد افزایش داشته است.
وی اضافه كرد: این قطارها شامل ریل باس خرمشهر ـ شلمچه، قطارهای مشهد ـ خرمشهر، قطارهای فوق العاده تهران ـ خرمشهر، قطارهای فوق العاده تهران ـ كرمانشاه قطارهای مشهد ـ كرمانشاه هستند كه درمجموع میزان سیر آن ها ۷۳۶ بوده است.
معاون مسافری راه آهن در ادامه با اشاره به اینكه ظرفیت ایجادی قطارهای اربعین سال ۱۳۹۷ در مقایسه با سال ۱۳۹۶ از رشد ۴۳ درصدی برخوردار بوده است، افزود: درمجموع امسال توانستیم ظرفیت ۳۱۹ هزار و ۹۲۶ نفر صندلی تولید نماییم.
وی با اشاره به اینكه قطارهای فوق العاده تهران ـ كرمانشاه امسال به قطارهای پیشین اضافه شده است، خاطرنشان كرد: علاوه بر اینكه بر افزایش ظرفیت قطارهای سال گذشته، این دو قطار به ترتیب ۱۰۱ هزار و ۷۸۴ و ۴ هزار نفر ـ صندلی امسال بوجود آورده اند.
راه اندازی ۳ ایستگاه جدید
موسوی همینطور از طریق اندازی ۳ ایستگاه جدید موقت در راه ملایر تا كرمانشاه اطلاع داد و اظهار داشت: این ایستگاه ها به منظور افزایش ظرفیت و اعزام قطارها به راه افتاده است.
وی با اشاره به اینكه تمام تلاش راه آهن این است كه در امر خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) وقفه تولید نشود، در مورد سایر اقدامات انجام شده در این ایام اظهار داشت:
ایستگاه های جدیدالاحداث كرمانشاه و فیروزان به لوازم موردنیاز مجهز و ایستگاه های صلواتی در ایستگاه خرمشهر و كرمانشاه راه اندازی شده اند.
گفتنی است فروش بلیت قطارهای مسافری ویژه اربعین و همینطور ایام ۲۸ صفر از ۱۰ بامداد روز شنبه ۲۱ مهر ماه امسال به شكل هم زمان در مراكز مجاز فروش بلیت قطار و هم سایت های اینترنتی آغازشده است.

1397/08/07
14:10:09
5.0 / 5
4876
تگهای خبر: تولید , راه آهن , سرویس , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پلات