كاهش ۲۲ درصدی پروازها در ماه مهر

كاهش ۲۲ درصدی پروازها در ماه مهر

پلات: شركت فرودگاه ها جدیدترین آمارها از پروازهای انجام شده در مهرماه سال ۹۷ را اعلام نموده كه این عدد در قیاس با مدت مشابه سال قبل كاهش ۲۲ درصدی را نشان داده است.به گزارش پلات به نقل از ایسنا، طبق اطلاعات نمایش شده در هفتمین ماه از سال جاری، ۲۹ هزار و ۶۱۵ پرواز انجام شده و این در شرایطی است كه آمارهای سال قبل نشان می داد در مهر ۹۶ تعداد پروازها به بیشتر از ۳۷ هزار و ۵۰۰ پرواز رسیده بود.

به این ترتیب در شرایطی كه پروازهای مهر سال قبل به رشد ۹ درصدی رسیده بودند امسال روند پروازهای ایران كاهشی شده است.

همچنین در طول این مدت حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر از راه فرودگاه های ایران جابجا شده اند كه مانند گذشته همچنان فرودگاه مهرآباد بیشترین سهم را داشته است.

هرچند تعداد پروازهای مهرآباد در مهر امسال در قیاس با مدت مشابه حدود ۲۰۰۰ پرواز كاهش یافته اما همچنان این فرودگاه قدیمی تهران فعال ترین فرودگاه كشور به حساب می آید و سپس آن فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد و فرودگاه امام خمینی تهران در رتبه های بعدی قرار دارند.

فرودگاه امام خمینی بعنوان فرودگاه محوری ایران در عرصه بین المللی در مقایسه میان سال جاری و سال گذشته، با كاهش ۱۳۰۰ پرواز و بیشتر از ۲۰۰ هزار مسافر رو به رو شده كه این آمار نشان دهنده پایین آمدن قابل توجه پروازهای بین المللی كشور در یك سال اخیر است.

پس از فرودگاه امام خمینی تهران، فرودگاه های مشهد و شیراز در رده های بعدی بالاترین میزان پروازهای بین المللی قرار گرفته اند.

سهم پروازهای داخلی از كل پروازهای مهر ۹۷، نشست و برخاست بیشتر از ۲۴هزار فروند هواپیما بوده كه در جریان آن بیشتر از دو میلیون و ۷۴۴ هزار مسافر و بیشتر از ۱۹ میلیون و ۲۴۳ هزار كیلوگرم بار منتقل شده است.

به گزارش پلات به نقل از ایسنا، از ابتدای سال جاری و به دنبال مطرح شدن بحث تحریم های جدید آمریكا مقابل اقتصاد ایران، تعدادی از ایرلاین های خارجی اعلام كردند كه به حضور خود در ایران اختتام خواهند داد.

همچنین به دنبال شكل گیری تلاطم های ارزی جدید در اقتصاد ایران، نرخ بلیت هواپیما در پروازهای داخلی و خارجی به شكل قابل توجهی افزایش پیدا كرد و هرچند در ماه های گذشته سعی شده با پیگیری برخی سیاست های حمایتی بار دیگر نرخ ها به اعداد گذشته نزدیك شوند اما به نظر می آید بالا رفتن قیمت ها باز تاثیری جدی در كاهش تقاضا برای سفرهای هوایی داشته است.

طبق اعلام رییس سازمان هواپیمایی كشوری بیشتر از ۵۰ درصد از هزینه های ایرلاین های ایرانی از راه ارزهای خارجی انجام میگردد و این در شرایطی است كه با وجود پیگیری های صورت گرفته هنوز شركت ها نتوانسته اند ارز مورد نیاز خودرا از راه سامانه نیما دریافت نمایند.

ایران آماده میگردد ظرف ماه های آینده از ترمینال سلام در فرودگاه امام خمینی رسما بهره برداری كند. این ترمینال ظرفیت پذیرش مسافر در این فرودگاه را به شكل قابل توجهی افزایش خواهد داد.
1397/08/21
18:32:43
5.0 / 5
4888
تگهای خبر: فرودگاه , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پلات