معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

طرح توسعه دانشگاه تهران بزودی تعیین تكلیف می گردد

طرح توسعه دانشگاه تهران بزودی تعیین تكلیف می گردد

به گزارش پلات دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری اظهار داشت: درمورد ابطال طرح یا تملك بخش باقی مانده توسعه دانشگاه تهران بزودی تصمیم لازم از جانب شورای عالی معماری و شهرسازی اتخاذ خواهد شد.


محمدسعید ایزدی در گفت وگو با ایسنا اظهار نمود: روز گذشته جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری با محوریت توسعه دانشگاه تهران برگزار گردید كه در آن نمایندگان ساكنان، دانشجویان، شهرداری، دانشگاه تهران و اعضای كمیته تخصصی شورای عالی شهرسازی حضور داشتند. در این نشست نظرات مخالفان و موافقان را شنیدیم و قرار شد توقف ۱.۵ ساله ای كه در روند بررسی و تصویب طرح بوجود آمده و به نگرانی هایی برای مردم و ساكنین انجامیده را با پیگیری مستمر جبران و هرچه سریع تر طرح را در شورای عالی شهرسازی نهایی نماییم.
وی ادامه داد: بزودی یا طرح توسعه دانشگاه تهران را بنا به تقاضای اهالی ابطال می نماییم یا این كه مشروط به ایجاد ساز و كار اجرایی برای تملك بخش باقی مانده اقدام خواهیم كرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی درمورد جزئیات طرح توسعه دانشگاه تهران اظهار داشت: دانشگاه تهران طبق مصوبه سال های قبل كمیسیون ماده ۵ قرار بود از شمال تا بلوار كشاورز، از غرب تا خیابان كارگر، از جنوب تا خیابان انقلاب و از شرق تا خیابان وصال توسعه پیدا كند. مقرر شده بود دانشگاه تهران برای این محدوده، طرح تهیه نماید و بر مبنای طرح مصوب آغاز به اقدامات اجرایی كند. دانشگاه تهران در طول سال های گذشته بر مبنای منابعی كه از دولت گرفته مبادرت به تملك پلاك ها در این محدوده كرده كه بنابراین برای كسانی كه در این محدوده زندگی می كنند مشكلات عدیده ای بوجود آمده است؛ به حدی كه چند روز پیش قبل مقابل وزارت راه و شهرسازی تجمع كردند. بر این اساس از نمایندگان مردم درخواست كردیم تا در جلسه شورای عالی شهرسازی حضور پیدا كنند.
ایزدی خاطرنشان كرد: مشكل آن جاست كه بر طبق این خط توسعه، محدودیت فروش برای این محدوده تعیین شده و مردم این منطقه گرفتار مسائل و مشكلاتی شده اند.
وی تصریح كرد: آن چه وزارت راه و شهرسازی تعیین كرده یك خط توسعه بوده كه قرار بوده برای آن طرح تهیه شود. هم اكنون طرح تهیه شده ولی مرحله بندی اجرا در آن نیست و دانشگاه تهران در این عرصه آغاز به تملك كرده كه به نظر می آید اگر تملك را در فازهای مختلف می دید این اتفاق نمی افتاد. الان اهالی گرفتار این معضل شده اند. ازاین رو ما فرصت یك هفته ای برای كمیته تهیه كردیم تا طرح پیشنهاد شده را از سوی دانشگاه تهران بررسی نمایند. سپس جمع بندی را به شورای عالی شهرسازی می بریم و مبحث را تعیین تكلیف خواهیم كرد. البته دفتر ریاست جمهوری هم برای معضل پیش آمده، فردا بعدازظهر جلسه دارند و مقرر است اتخاذ تصمیم شود.1397/10/05
18:04:36
5.0 / 5
4741
تگهای خبر: شهر , شهرداری , شهرسازی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پلات