واگذاری محاسبه كرایه كامیون ها به ادارات كل راهداری استان ها

واگذاری محاسبه كرایه كامیون ها به ادارات كل راهداری استان ها

به گزارش پلات مدیركل دفتر حمل و نقل كالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور از واگذاری محاسبه كرایه كامیون با شیوه جدید ابلاغی، به ادارات كل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان های سراسر كشور اطلاع داد.


غلامحسین دغاغله در حاشیه بازدید از روند راه اندازی شهرك حمل و نقل ساوه در گفت وگو با ایسنا، به برخی مطالبات رانندگان در حوزه های مختلف اشاره نمود و اضافه كرد: با نهایی شدن روش محاسبه تن كیلومتر و اجرای آن در سراسر كشور یكی از خواسته های بحق رانندگان محقق شد.
وی با اشاره به مطرح شدن این مورد در سالجاری هم اظهار داشت: با دستور وزیر راه و شهرسازی كارگروهی مختص رانندگان كامیون تشكیل شد و كارگروه دیگری بعنوان زیرمجموعه كارگروه اصلی به منظور تعیین كرایه برپایه تن كیلومتر با حضور نمایندگان تشكل های صنفی، صاحبنظران و اساتید دانشگاهی و كارشناسان خبره سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تشكیل شد.
دغاغله با اشاره به تشكیل افزون بر ۳۰ جلسه اصلی و فرعی برای تعیین كرایه برپایه تن كیلومتر در این كارگروه، اظهار داشت: برای اجرایی شدن این طرح ۱۰۶۰ نفر ساعت زمان كار كارشناسی با حضور مسئولان و كارشناسان سازمان، نمایندگان كامیون داران و رانندگان، اساتید دانشگاه، صاحبنظران و شركتهای مشاور صرف شده است و نهایتا به یك فرمول و نظر مشتركی دست یافتیم كه طی نامه ای از جانب ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور به استان ها ابلاغ گردید.
وی بیان كرد: برپایه این دستورالعمل یك نرخ پایه (نرخ شاخص مبنا هر تن كیلومتر ۱۰۳۳ ریال) و هم ضرایبی از ۰.۷۵ تا ۱.۲۵ درصد تعیین شده است و ضرایبی هم برای حمل كالا در مسیرهای كوهستانی، مواد خطرناك و كالاهای خاص در نظر گرفته شده است كه تعیین میزان ضرایب بر عهده استان هاست كه با برگزاری جلسات مشترك كارگری و كارفرمایی علاوه بر محاسبه مسیر و مسافت ها برای هر مسیری هر استانی ضرایب خاص را اعمال نماید.
مدیركل دفتر حمل و نقل كالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور در ادامه به برگزاری جلسه نهایی در ۱۹ آذرماه سالجاری اظهار داشت: صورتجلسه نهایی تنظیم و با امضای ریاست سازمان به استان ها ابلاغ گردیده است كه در بعضی استان ها اجرایی و در مابقی هم در حال طی مراحل نهایی و توافق هستند.
وی بیان كرد: محاسبه شاخص های اولیه تن كیلومتر بر مبنای عوامل هزینه ای قیمت تمام شده و نرخ تن كیلومتر با در نظر گرفتن هزینه ها در واحد تن كیلومتر و تجمیع آنها صورت گرفته است، این نرخ بدون احتساب هزینه های سربار مانند كمیسیون، بیمه مسئولیت مدنی، تخلیه و بارگیری محاسبه شد.
وی با اشاره به اینكه بطور قطع این طرح مشكلاتی هم به دنبال خواهد داشت، بیان كرد: با هم افزایی و همدلی بین سازمان و تشكل ها مشكلات احتمالی كه بوجود خواهد آمد برطرف می گردد و تلاش خواهیم كرد تا نقاط ضعف این طرح برطرف شود.
دغاغله خاطرنشان كرد: سازمان راهداری همینطور به منظور مرتفع ساختن نقاط ضعف و نقایص احتمالی برای اجرای طرح تن كیلومتر جلسات تخصصی ماهانه برگزار می نماید و هرگونه تغییرات در قیمت، اقلام هزینه ای ناوگان و سایر هزینه ها نرخ بار برپایه تن كیلومتر به روز خواهد شد و تلاش خواهیم كرد در این جلسات ماهانه مشكلات اجرایی طرح را با نظرات كارشناسی برطرف نماییم.1397/10/06
13:49:12
5.0 / 5
4435
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
پلات