معاون وزیر راه؛

اپراتوری هندی ها موجب حضور لاینرهای بزرگ كشتیرانی در چابهارمی شود

اپراتوری هندی ها موجب حضور لاینرهای بزرگ كشتیرانی در چابهارمی شود

پلات: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در دیدار با سفیر هند در تهران اظهار داشت: انتظار داریم با آغاز اپراتوری شركت هندی در بندر چابهار، شاهد بازگشت لاینرهای اصلی كشتیرانی دنیا به ایران باشیم.به گزارش پلات به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در دیدار با سائوراب كومار، سفیر هند در تهران با اشاره به برگزاری موفق آغازین نشست كمیته پیگیری اجرایی سازی موافقتنامه چابهار و آغاز به كار رسمی شركت هندی IPGL بعنوان اپراتور بندر چابهار اظهار داشت: یكی از اهداف فعالیت اپراتوری شركت IPGL كه برای سازمان بنادر باز اهمیت بالایی دارد، سوژه «بازاریابی، جذب كالا و افزایش ترافیك بار» در بندر چابهار است.
معاون وزیر راه و شهرسازی، همایش بین المللی با عنوان روز چابهار (Chabahar Day)كه مقرر است ۲۶ فوریه (۷ اسفند سال جاری) با حضور كلیه گروه های ذی ربط با فعالیت در بندر چابهار برگزار گردد را یكی از رویدادهای مهم پیش رو عنوان و ابراز امیدواری كرد: شركت IPGL بتواند در این رویداد حضور پررنگی داشته باشد و پتانسیل های بالای بندر چابهار را جهت جذب سرمایه گذاری و فعالیت بیشتر به نمایش بگذارد.
وی همایش روز چابهار را فرصت بسیار مناسبی برای حضور صاحبان كالا، تجار، شركت های بارفرابر، خطوط ملی و بین المللی كشتیرانی از كشورهای ایران، هند، افغانستان و سایر كشورهای علاقه مند دانست و اشاره كرد: یكی از اهداف اصلی قرارداد چابهار، ورود و پذیرش لاینرهای بزرگ و بین المللی در این بندر است.
به گفته راستاد، لازمه رسیدن به این هدف راه اندازی و استفاده از تجهیزات مناسب پذیرش كشتی های بزرگ و تخلیه و بارگیری در این بندر است كه امیدواریم با ادامه روند فعالیت های شركت اپراتوری هندی، شرایط برای حضور و پذیرش لاینرهای بزرگ در چابهار محقق شود.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: توسعه همكاری های اقتصادی بین سه كشور ایران، هند و افغانستان برای سازمان بنادر بسیار حائز اهمیت می باشد و استفاده از پتانسیل های بالای بندر چابهار در تسهیل این رویكرد بسیار موثر می تواند باشد.
بنا بر این گزارش، در این دیدار سائوراب كومار سفیر هند باز با اشاره به اختتام ماموریت خود در تهران و ابراز خرسندی از همكاری های دو جانبه دریایی و بندری ایران و هند خصوصاً در مشاركت در توسعه بندر چابهار اظهار داشت: در این مدت توانسته ایم قدم های مثبتی در پیشرفت روابط اقتصادی و تجاری هند و ایران به خصوص در زمینه توسعه بندر چابهار برداریم.
مدیرعامل شركت IPGL باز از آمادگی و رویكرد این شركت در زمینه بازاریابی برای جذب سرمایه گذاری و تسهیل شرایط پذیرش لاینرهای بزرگ در بندر جابهار آگاهی داد.
آرون كومار گوپتا با اشاره به نهایی سازی اپراتوری IPGLدر بندر چابهار اظهار داشت: در واقع فعالیت اصلی ما تازه شروع شده است و مسیر قابل توجهی را در پیش رو داریم.
در این دیدار همین طور سایر موضوعات مرتبط میان طرفین كه می تواند روند فعالیت ها و نهایی سازی موافقتنامه چابهار را تسهیل بخشد مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

1397/10/12
14:44:12
5.0 / 5
4551
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
پلات