پرداخت ۱۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در یك سال قبل

پرداخت ۱۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در یك سال قبل

پلات: مدیرعامل بانك توسعه تعاون از پرداخت ۱، ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در یك سال قبل آگاهی داد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، حجت الله مهدیان در مراسم افتتاح ۲۵۷ طرح تعاونی در كشور اظهار نمود: بانك توسعه تعاون با هدف تأمین مالی بخش تعاون و فعالان تعاونی در حال خدمت رسانی است. الان ۹۴ هزار تعاونی فعال در كشور داریم كه بیشتر از ۶۰ درصد آنها مشتری بانك هستند و از خدمات ما استفاده می نمایند.
وی اظهار داشت: مطابق اساسنامه مكلفیم ۷۰ درصد تسهیلات مان را به بخش تعاون اختصاص بدهیم و طی سال های ۹۶ و ۹۷ علاوه بر تكالیف اساسنامه ای خود در طرح های ملی همچون طرح اشتغال فراگیر، طرح اشتغال پایدار روستایی و طرح رونق تولید مشاركت داشتیم.
مدیرعامل بانك توسعه تعاون اضافه كرد: جذاب ترین و مهم ترین طرح اشتغال روستایی است كه در این ارتباط از بهمن ماه سال قبل تا كنون جمعاً ۱، ۲۰۰ میلیارد تومان پرداختی ما به متقاضیان وام اشتغال روستایی بوده است.
مهدیان اظهار داشت: تا آخر سال مجموع تسهیلات پرداختی ما ۹، ۰۰۰ میلیارد تومان خواهد شد، درحالیكه سال قبل كمتر از هفت هزار میلیارد تومان و سال قبل تر از آن پنج هزار میلیارد تومان بوده است.
وی درباره اقدامات صورت گرفته در امتداد تقویت بخش تعاون اظهار نمود: با پنج اتحادیه بزرگ همچون فولاد، اسكاد، درودگران و دانه های روغنی نشست هایی داشتیم و تفاهم نامه های مبادله كردیم. به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب باز از هفته گذشته هفت طرح در بانك اجرایی شده كه امیدواریم با اجرای آن قسمتی از نیازهای جامعه فعالان اقتصادی خصوصاً حوزه تعاونی عملیاتی شود.
مهدی حسین نژاد، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون باز در این مراسم اظهار نمود: بانك توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون دو بال برای توسعه تعاونی ها هستند. ما جایگزین وثیقه برای شركت هایی هستیم كه بانك پذیر نشده اند و مشكل وثیقه دارند. بیشترین پرتفوی ما با بانك توسعه تعاون است و امسال ۷۰۰ میلیارد تومان پرونده به دست ما رسیده و مبنای كار ما اعتبارسنجی است.
وی افزود: سیستم اعتبارسنجی ما سبب شده كمتر از پنج درصد از نرم بانك ها خسارت پرداخت نماییم و بیشتر از ۹۵ درصد پرونده هایی كه تا كنون تضمین كردیم به اشتغال پایدار منجر گردیده است.
حسین نژاد اضافه كرد: برای تأمین سرمایه در گردش هم ضمانت نامه خرید كالا صادر می نماییم و برای شركت هایی كه در مناطق محروم و كم برخوردار فعالیت كنند تا ۷۰ درصد تسهیلات را تضمین می نماییم. بگفته مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان برای شكل گیری تعاونی های زنان ضمانت نامه صادر می شود تا در بخش صنایع دستی و مشاغل خانگی مشغول به كار شوند.1397/11/17
17:10:51
5.0 / 5
4848
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
پلات