شریعتمداری در گفت وگو با ایسنا:

تعاونی ها یارانه سود تسهیلات می گیرند

تعاونی ها یارانه سود تسهیلات می گیرند

پلات: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از پیش بینی پرداخت یارانه سود تسهیلات اعطایی به تعاونی ها آگاهی داد و اظهار داشت: برای افزایش سهم بخش تعاون باید به سمت احداث تعاونی های پیشرو و نوآور حركت نماییم و ظرفیتهای بخش تعاون را در فعالیتهای نوین به كار گیریم.وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در گفت و گو با ایسنا، درباره راهكارهای ارتقای سهم بخش تعاون در اقتصاد ملی اظهار نمود: سهم بخش تعاون كم است كه ما باید این سهم را افزایش دهیم و لازمه آن حركت به سمت تعاونی های نوآور و پیشرو است كه در زمینه تكنولوژی های جدید كار می كنند.

وی اضافه كرد: آنچه مسلم است حركت ما در استفاده و استقرار نظام تعاونی در هر شرایطی از كشور باید متناسب با آن شرایط باشد؛ پس تاكید ما این است كه برای بالا بردن سهم و جایگاه بخش تعاون، تعاونی های خلاق و نوآور تشكیل و راه اندازی شوند.

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: هم اكنون صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون را داریم كه از تعاونی هایی كه وثیقه بانكی مورد نیاز را در اختیار ندارند، حمایت و وام ها و تسهیلات آنها را ضمانت می كند؛ در كنار آن بانك توسعه تعاون برای تأمین مالی شركت های تعاونی می تواند به كمك بیاید و می خواهیم از امكانات موجود حداكثر بهره مندی را داشته باشیم و فعالیت های نوآورانه در حوزه تعاون را گسترش بدهیم.

شریعتمداری همین طور احداث و گسترش تعاونی ها در مناطق محروم و كم برخوردار و راه اندازی تعاونی های توسعه شهری و روستایی را در افزایش سهم تعاونی ها مؤثر خواند و اظهار داشت: استفاده از مكانیسم هایی همچون پرداخت كمك های فنی و تخصصی به واحدهای تعاونی كه اصطلاحاً به آن یارانه سود تسهیلات اعطایی گفته می شود همچون راهكارهای پیش بینی شده است كه به توسعه بخش تعاون كمك خواهدنمود.

وی درعین حال بر ضرورت برون سپاری ها و واگذاری ها به بخش تعاون اصرار كرد و اظهار داشت: برخی دست اندازی ها و سو استفاده هایی كه امكان دارد به دنبال خصوصی سازی احداث شود را می توانیم با واگذاری به بخش تعاون كاهش دهیم.

به اعتقاد وزیر كار واگذاری ها به بخش تعاون سبب افزایش سهم تعاونی ها می شود از این رو باید به سمت استفاده از ظرفیت تعاونی ها در جریان خصوصی سازی رفته و سهم قابل توجهی از واگذاری ها را به بخش تعاون اختصاص داد.

شریعتمداری درانتها اظهار داشت: از مجلس خواستیم كه ردیف بودجه ای خاصی را برای كمك به توسعه تعاونی ها و ارتقای سهم بخش تعاون در نظر بگیرد.

به گزارش پلات به نقل از ایسنا، در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸، وزارت كار صاحب بیشترین بودجه پس از آموزش و پرورش است. در این لایحه، دولت بودجه مربوط به كمك به شكل گیری و توانمندسازی تعاونی ها را ۱۰ میلیارد تومان پیش بینی كرده است.
1397/11/20
22:08:31
5.0 / 5
4798
تگهای خبر: تخصص , جت , سرمایه گذاری , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پلات