آغاز عملیات بازسازی جاده های خوزستان بعد از فروكش كردن آب

آغاز عملیات بازسازی جاده های خوزستان بعد از فروكش كردن آب

به گزارش پلات وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه به جز استان خوزستان در دیگر استان های سیل زده كار بازسازی را شروع كرده ایم، اظهار داشت: در خوزستان هنوز به فاز بازسازی راه ها وارد نشده ایم چون كه تا زمانی كه آب فروكش نكند نمی توانیم وارد عمل شویم.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه بازدید از محور مسدود اهواز - آبادان در جمع خبرنگاران اظهار نمود: اولویت اول دولت بر مبنای تصمیم ستاد مدیریت بحران كشور، حفظ جان مردم و ایمن سازی مناطق مسكونی بود. در مناطقی هم كه امكان ایمن سازی آنها وجود نداشت، تصمیم گرفته شد تا برای حفظ جان مردم نسبت به تخلیه منازل اقدام گردد.

وی با اشاره به اینكه حفظ جان مردم مهمترین اقدامی بوده كه تابحال در دستور كار قرار گرفته است، اضافه كرد: ایمن سازی نقاط مد نظر در خیلی از مناطق جواب داد و توانستیم جان مردم را از این سیلاب نجات دهیم.

اسلامی با اشاره به اینكه در بارش های اخیر از خشكسالی رها شدیم و سرزمین های ما سیراب شد، عنوان كرد: نكته مهمی كه در دستور كار است هدایت آب به سمت تالاب ها و حركت آن به سمت رودخانه های بزرگ و خلیج فارس است.

وی با اشاره به اینكه ایمن سازی راه ها یكی از اولویت ها است، اظهار داشت: بازگشایی راه های مسدود شده هم یكی دیگر از اقدامات مهم ما به حساب می آید كه باید با سرعت بیشتری در مناطق سیل زده صورت گیرد.

وزیر راه و شهرسازی بیان كرد: ارزیابی خسارت های جاده ها، مزارع و منازل مردم یكی دیگر از برنامه های مهم در شرایط كنونی است. كار بازسازی منازل توسط بنیاد مسكن سریع تر به اجرا گذاشته می شود و در بخش راه ها هم باید اقدامات لازم صورت گیرد.

اسلامی در مورد بحث بازسازی راه های خوزستان اظهار داشت: در خوزستان هنوز به فاز بازسازی راه ها وارد نشده ایم چون كه تا زمانی كه آب فروكش نكند نمی توانیم وارد عمل شویم.

وی افزود: جاده اهواز-آبادان به صورت كامل زیر آب رفته و همكاران ما تلاش دارند با ۱۰۰۰ دستگاه ماشین آلات و با هماهنگی ستاد مدیریت بحران مسیر آب را هدایت كنند تا امكان تردد در این محور فراهم گردد.

اسلامی بیان كرد: برای بازسازی منازل شهری و روستایی اعتبارات لازم پیش بینی شده است. همینطور كمك های معیشتی، تعمیری و بازسازی هم مصوب شده است.

وی اظهار داشت: در استان خوزستان كه هنوز در متن سیل قرار داریم نمی توانیم میزان دقیق خسارت و اعتبارات مورد نیاز برای بازسازی را پیش بینی نماییم.

وی ادامه داد: در سایر استان هایی كه در معرض سیل قرار گرفتند بازسازی را شروع كرده ایم. جاده خرم آباد - معمولان و پلدختر حدود ۴۰ كیلومتر صدمه جدی دیده است كه در دست بازسازی است. همینطور حداقل ۱۰ پل بزرگ در استان لرستان و ایلام در حال حمل و نصب است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مسدود شدن بعضی از محورهای استان عنوان كرد: برای جاده هایی كه در خوزستان مسدود شده مسیرهای جایگزین پیش بینی شده است.
1398/02/01
16:04:55
5.0 / 5
4386
تگهای خبر: بازسازی , خانه , شهر , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پلات