معاون وزیر راه خبر داد؛

ترافیك بالای كشتی های تجاری در بنادر كشور، هزینه ارزی كشتی 5 درصد

ترافیك بالای كشتی های تجاری در بنادر كشور، هزینه ارزی كشتی 5 درصد

به گزارش پلات مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از بالاترین ترافیك و حجم تخلیه و بارگیری در بندر امام اطلاع داد و اظهار داشت: سال قبل میزان صادرات غیر نفتی از بندر شهید رجایی ۲ برابر واردات غیر نفتی بوده است.به گزارش پلات به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد دیشب در مراسم اختتامیه مجمع عمومی سالانه انجمن كشتیرانی و خدمات وابسته ایران، تصریح كرد: به رغم تهدیدات و ایجاد شرایط سخت و ویژه، بنادر كشور همچنان پر ترافیك هستند كه نشان داده است چرخ كشتیرانی و بنادر در جریان است و این ظرفیت می تواند تسهیل كننده اهداف اقتصادی كشور باشد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینكه بندر چابهار می تواند آینده حمل و نقل دریایی كشور باشد، اظهار داشت: در حالیكه سال قبل اغلب بنادر كاهش عملكرد داشته اند، بندر چابهار به تنهایی رشد ۵۰ درصد را تجربه نمود.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بخش دیگری از سخنانش در مجمع انجمن كشتیرانی و خدمات وابسته تصریح كرد: با این انجمن جلسات مفصل به صورت فصلی و دوره ای داشته ایم و نتایج این جلسه بسیار مفید بوده به صورتی كه مشكلات مربوط به بخش بیمه و مالیات شركت های كشتیرانی برطرف شد.
راستاد تصریح كرد: مشكلات مربوط به بخش بیمه از حوزه حقوقی برطرف شده و به بخش فنی رسیده كه امیدواریم به صورت كامل تا چند وقت آینده حل شود.
وی با اشاره به اینكه هزینه های نقل و انتقال ارز كشتی های خارجی در چنین شرایطی دشوار است، اضافه كرد: هزینه ارزی این كشتی ها را ۵ درصد در نظر گرفته ایم و این درخواست در جلسات هیأت عامل تصویب شده و امیدواریم در حداقل زمان به مرحله اجرایی برسد.
به گفته راستاد، طبق رایزنی های كه انجام شد، الان انجمن كشتیرانی بعنوان عضو در تمامی جلسات مربوط به حوزه حمل و نقل شركت دارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه به روند انجام طرح های توسعه ای در بنادر اشاره نمود و اظهار داشت: توسعه ترمینال شماره ۳ كانتینری بندر شهید رجایی با قوت و قدرت در حال اجرا می باشد و انتظار داریم فاز اول آن تا آخر امسال به بهره برداری برسد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان تجهیز و تكمیل ترمینال شماره ۲ كانتینری بندر شهید رجایی، اظهار داشت: كماكان سیاست سازمان بنادر بر پایه ایجاد ظرفیت و ساخت زیر بناهای بندری توسط دولت و ساخت و توسعه روبناها و خرید تجهیزات توسط بخش خصوصی است.
راستاد تصریح كرد: اولویت سازمان بنادر، سرمایه گذاری از جانب بخش خصوصی است و برای حفظ فعالیت و اشتغال در این بخش می تواند برای سهم خود تعدیل هم داشته باشد.
وی با بیان اینكه طی دو ماه آینده ۱۲ دستگاه آر تی جی به مجموعه امكانات بندری شهید رجایی اضافه می شود، خاطرنشان كرد: با رویكرد و برنامه های زمان بندی شده در سازمان بنادر، كلیه طرح های توسعه بنادر بدون توفقی در حال اجرا می باشد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: با همكاری بخش خصوصی تمامی سرمایه گذاری ها در حال انجام می باشد و ما توسعه پسكرانه های بندری را در دستور كار داریم؛ به صورتی كه ۲۴۰۰ هكتار از اراضی پسكرانه را در اختیار خدمات لجستیكی اقتصادی قرار داده ایم.

1398/03/01
23:58:51
5.0 / 5
4212
تگهای خبر: بنادر , حمل و نقل , خدمات , رجا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پلات