یك مقام مسئول در سازمان راهداری خبر داد؛

بارگیری كالاهای اساسی مانده در بندر امام تا آخر خرداد

بارگیری كالاهای اساسی مانده در بندر امام تا آخر خرداد

به گزارش پلات مدیركل دفتر حمل و نقل كالای سازمان راهداری اظهار داشت: با برنامه ریزی های صورت گرفته و بكارگیری از ظرفیت بخش خصوصی، عمده كالاهای اساسی موجود در بندر امام (ره) آخر خردادماه بارگیری خواهند شد.به گزارش پلات به نقل از وزارت راه و شهرسازی، غلامحسین دغاغله تصریح كرد: طبق دستور رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور و با عنایت به وجود كالاهای اساسی در بندر امام خمینی (ره) همینطور همزمانی برداشت گندم و چغندر قند در استان خوزستان، با برگزاری جلسه ای با حضور مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان در بندر، مقرر شد از توان دیگر استان ها برای حمل بار استفاده گردد.
دغاغله بیان كرد: تابحال یك میلیون و ۱۶۰ هزار تن گندم از سطح مزارع استان برداشت شده كه از این میزان ۴۲۰ هزار تن آن به سایر نقاط كشور حمل شده است.
وی بیان كرد: ۱۰۰ هزار تن از چغندر برداشت شده هم حمل و به استان های مقصد همچون همدان، كرمانشاه و قزوین ارسال شد.
مدیركل دفتر حمل و نقل كالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور خاطرنشان كرد: برای كالاهای اساسی هم طبق برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شد از توان و ظرفیت دیگر استان ها استفاده گردد و در این راستا فراخوان داده شده است.
خروج روزانه ۳ هزار كامیون از بندر امام خمینی (ره)
دغاغله افزود: روزانه به صورت میانگین ۳ هزار كامیون كار خروج كالا از بندر امام خمینی (ره) را انجام می دهند كه از این تعداد حدود یك هزار و ۸۰۰ كامیون كار حمل كالاهای اساسی را بر عهده دارند و مابقی، جابجایی دیگر كالاها را انجام می دهند.
وی تاكید كرد: روزانه ۴۵ هزار تن كالا از بندر امام خمینی (ره) حمل می شود كه طبق هدف گذاری های صورت گرفته این رقم به ۵ هزار تن در روز خواهد رسید.
مدیركل دفتر حمل و نقل كالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای كشور اذعان كرد: با تلاش مجموعه اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان و تصمیم های اتخاذ شده، مشكل حمل كالاهای اساسی از این بندر مرتفع خواهد شد و عمده كالاهای اساسی موجود در انبارهای بندر امام خمینی (ره) تا خردادماه به بازارهای هدف خواهیم رساند.

1398/03/03
22:48:19
5.0 / 5
4937
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
پلات