راهكارهای ساماندهی بازار مسكن از نگاه رئیس كمیسیون عمران مجلس

راهكارهای ساماندهی بازار مسكن از نگاه رئیس كمیسیون عمران مجلس

به گزارش پلات رئیس كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم حركت به سمت تولید مسكن در كشور، اظهار داشت: مادامی كه بین عرضه و تقاضا در بازار مسكن تعادل ایجاد نشود نمی توان بازار را مدیریت كرد.


محمدرضا رضایی كوچی در گفتگو با ایسنا، درباره عمده علل نابسامانی در بازار مسكن، بیان كرد: عدم وجود تعادل بین عرضه و تقاضا در بازار مسكن یكی از عمده ترین علل افزایش قیمت مسكن می باشد. زمانی كه ما احتیاج به ساخت پنج میلیون واحد مسكن در كشور داریم اما مبادرت به ساخت و تولید نمی نماییم و هر ساله هم ۷۰۰ هزار خانواده جدید در كشور شكل می گیرد كه به مسكن نیاز دارند طبیعی است كه تعادل بین عرضه و تقاضا برهم خورده و قیمت مسكن از كنترل خارج می شود.
ایشان در ادامه اظهار نمود: برای مدیریت و ساماندهی بازار مسكن، باید به سمت تولید مسكن برویم. برای ساخت مسكن هم احتیاج به تسهیلات ویژه داریم. زمانی كه برای خرید مسكن به یك زوج در تهران ۱۶۰ میلیون تومان وام داده می شود این زوج می توانند تنها ۲۰ مترمربع واحد مسكونی خریداری كنند و پول مابقی را باید خودشان بپردازند كه قادر نیستند.
رئیس كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره راهكارهای ساماندهی بازار مسكن، اظهار نمود: ما اگر بتوانیم تسهیلات بانك ها را افزایش دهیم و قانون مالیات بر خانه های خالی را تصویب نماییم و همینطور بافت فرسوده را احیاء نماییم، می توانیم گام موثری در مدیریت و تنظیم بازار مسكن برداریم.
رضایی در ادامه بیان كرد: همینطور قرار دادن زمین های بخش دولتی در اختیار قسمت هایی كه تولید مسكن می كنند می تواند در تنظیم بازار مسكن موثر باشد. به صورت كلی دولت دهم و یازدهم طرح اساسی برای ساماندهی بازار مسكن نداشته است و در حقیقت نداشتن سیاست از جانب دولت در حوزه مسكن سبب ایجاد نابسامانی شده است.
رئیس كمیسیون عمران مجلس در انتها اظهار داشت: كمیسیون عمران مقرر است هفته ای یك جلسه در مورد بررسی راهكارهای مدیریت بازار مسكن برگزار كند.1398/03/29
14:50:04
5.0 / 5
4376
تگهای خبر: بازار مسكن , تولید , خانه , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پلات