رئیس بنیاد مستضعفان اعلام كرد

تكمیل پروژه ملی ترمینال سلام با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیاردی

تكمیل پروژه ملی ترمینال سلام با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیاردی

پلات: رئیس بنیاد مستضعفان اظهار داشت: این بنیاد به رغم تحریم های ناجوانمردانه پروژه ملی ترمینال سلام را با موفقیت به انتها رساند.به گزارش پلات به نقل از بنیاد مستضعفان، محمد سعیدی كیا گفت: بنیاد مستضعفان در این طرح حدود ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گزاری نموده است كه با همت پیمانكاران و شركت های زیر مجموعه این نهاد انقلابی در زمینی به مساحت ۶۰ هزار متر مربع اجرا شده است.
وی با اشاره به اینكه پروژه ملی ترمینال بین المللی سلام از سال ۱۳۸۹ آغاز شد، اما به سبب تأمین نشدن مالی، طرح مدت زیادی متوقف بود اظهار داشت: سرانجام در سال ۱۳۹۴ در مذاكراتی بین بنیاد مستضعفان و وزارت راه و شهر سازی قرار شد پروژه به صورت BLT صورت گیرد.
سعید كیا اضافه كرد: وزارت راه و شهرسازی در سال ۱۳۹۵ تصمیم گرفت تغییراتی در پروژه ترمینال سلام ایجاد كند و ظرفیت این ترمینال را از ۴ میلیون نفر به ۵ میلیون نفر افزایش داد و در توافقات انجام شده سر انجلام بنیاد مستضعفان در سال ۱۳۹۶ راه اندازی ترمینال بین المللی سلام را شروع كرد.
سعیدی كیا با اشاره به تحریم های سخت بین المللی اظهار داشت: گرچه در زمان اجرای پروژه در شرایط تحریم بسیار سختی به سر می بردیم، اما با هماهنگی كامل بنیاد مستضعفان با وزارت راه و شهرسازی پروژه به نتیجه رسید.
وی افزود: با وجود تغییرات مد نظر وزارت راه در مدت كمتر از دو سال توانستیم این پروژه عمرانی بی نظیر در كشور را به مرحله افتتاح برسانیم و در این پروژه از حداكثر امكانات داخلی استفاده شده و پروژه ای با این ابعاد و این تجهیزات و تكنولوژی برای اولین بار در نوع خود در كشور اجرا شده است.
رئیس بنیاد مستضعفان اظهار داشت: این پروژه نماد همكاری خوب بین دو دستگاه است كه می تواند الگویی برای سایر پروژه های مشابه در كشور باشد و امیدوارم این پروژه ثمرات خوبی را برای مردم به همراه داشته باشد.


منبع:

1398/03/30
21:16:35
5.0 / 5
4336
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
پلات