قائم مقام خانه كارگر اعلام نمود: طلب ۲۰۷ هزار میلیارد تومانی از دولت

قائم مقام خانه كارگر اعلام نمود: طلب ۲۰۷ هزار میلیارد تومانی از دولت

به گزارش پلات قائم مقام خانه كارگر و رئیس كمیته بیمه و درمان كشور اظهار داشت: ۲۰۷ هزار میلیارد تومان طلب ما از دولت می باشد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، حسن صادقی در نشست هم اندیشی كمیته بیمه و درمان خانه های كارگر سراسر كشور، اظهار نمود: طرح نظام جامع در مجلس كلید زده شده است. این طرح را در چارچوب دوفوریتی به مجلس داده‎ایم و نمایندگان را با آنها مذاكره كرده و به حدود ۲۰ نماینده عرضه شده است.
رئیس كمیته بیمه و درمان كشور تصریح كرد: دلیل تاكید بر مبحث ماده ۱۷ قانون نظام جامع این است كه عامل خیلی از معضلات سازمان كه در راه درمان و اداره سازمان هست به این ماده ۱۷ برمی‎گردد؛ اگر این نظام اصلاح گردد به قانون مصوب ۱۳۵۴ و سه جانبه اداره كردن سازمان تأمین اجتماعی برگشت داده می شود.
وی بیان كرد: سه جانبه گرایی شورایعالی تأمین اجتماعی، حذف و هیأت امنا جایگزین آن شده و آن هم یك طرفه مبحث را دولتی دیده است؛ دولتی دیدن هیأت امنا منتج به این شده كه طی دو سال قبل شاهد عدم ثبات در حوزه مدیریت سازمان شویم. منشأ اصلی آن همین نظام لایحه است كه سبب شده كه سه جانبه گرایی تبدیل به یك جانبه گرایی شود. برای خروج از وضعیت فعلی راهی نداریم به جز اینكه جهت اصلاح ماده ۱۷ و خروج از آنرا دنبال نماییم.
صادقی تصریح كرد: اگر دولت را نبینیم نقص طرح است كه باید برطرف شود برای همین پیشنهاد شد شورای سه جانبه شكل بگیرد، بازبینی صورت گیرد تا كارساز شود تا چهره خشن كارفرما كه در ذهن كارگر نقش بسته تغییر بدهد.
وی افزود: بازنشستگی پیش از موعد هم باید تغییر پیدا كند و نظام مند شود.
وی با اشاره به اینكه طلب ما از دولت ۲۰۷ هزار میلیارد تومان است، اضافه كرد: تمركز ما باید این باشد كه دولت به تعهداتش عمل كند نتایج منفی صندوق های بیمه‎ای به خصوص تأمین اجتماعی از تهدیدات آمریكا برای نظام سیاسی كشور ما سخت تر است.
1398/03/31
21:06:41
5.0 / 5
4659
تگهای خبر: جت , خانه , كارفرما , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
پلات