معاون وزیر راه خبر داد

تفاهم راه آهن و بنادر برای افزایش حمل ریلی بار از بندر شهید رجایی

تفاهم راه آهن و بنادر برای افزایش حمل ریلی بار از بندر شهید رجایی

پلات: مدیرعامل راه آهن اظهار داشت: برای افزایش ظرفیت حمل ریلی كالا در بندر شهید رجایی، تفاهم های خوبی بین سازمان بنادر و دریانوردی و راه آهن جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.به گزارش پلات به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، سعید رسولی با اشاره به بازدید اخیرش از بندر شهید رجایی، اظهار نمود: تلاش ما بر این است كه سهم جابه جایی بار ریلی را در بندر شهید رجایی افزایش دهیم و به همین دلیل نیز تفاهم هایی بین راه آهن جمهوری اسلامی ایران و سازمان بنادر و دریانوردی صورت گرفته است تا ظرفیت تخلیه و بارگیری شامل بار فله ای و كانتینری بوسیله شبكه ریلی در بندر شهید رجایی افزایش پیدا كند و سهم بیشتری از بار به وسیله ریل جابه جا شود.
وی افزود: این مساله صرفاً مشمول بندر شهید رجایی نمی گردد و اهتمام ما بر این است كه در همه مبادی ورودی و خروجی كریدورها سهم جابه جایی باز بوسیله ریل افزایش پیدا كند و در شرایطی كه كشور با تحریم های اقتصادی روبرو است بتوانیم از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده نمائیم.
مدیرعامل شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در این رابطه كه آیا توسعه ریلی سایر بنادر كشور نیز در دستور كار قرار دارد؟ اظهار داشت: اراده جدی درباب توسعه حمل و نقل ریلی كشور وجود دارد و افزایش سهم جابجایی بار از / به بنادر در دستور كار قرار گرفته است و بنا بر این در شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران اخیرا ادراه كل لجستیك راه اندازی شده كه در آن موضوعات مربوط به لجستیك بار به صورت تخصصی بررسی می شود و سوژه حمل و نقل تركیبی نیز به صورت جدی در دستور كار قرار گرفته است.
رسولی درباب اینكه چه برنامه ای برای توسعه ریلی بنادر تعریف شده است؟ اظهار داشت: توسعه ریلی به منظور افزایش جابجایی بار بوسیله ریل صرفاً مختص به یك بندر نیست و این برنامه برای تمامی بنادر كشور مدنظر قرارگرفته است.


منبع:

1398/04/15
18:47:54
5.0 / 5
4340
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پلات