سفیر هند در ایران:

هند به تعهداتش در بندر چابهار عمل می كند

هند به تعهداتش در بندر چابهار عمل می كند

پلات: سفیر كشور هندوستان تاكید كرد: با عنایت به رشدی كه در تجارت دو كشور ایران و هندوستان وجود دارد همچنان بنادر هند و چابهار بنادر مهمی هستند و آنچه را كه تعهد كرده ایم حتما انجام می دهیم.به گزارش پلات به نقل از شركت كشتیرانی جمهوری اسلامی، گدام دارمندرا سفیر كشور هندوستان امروز در جلسه تشریح پتانسیل ها، فرصت های سرمایه گذاری و حمل و نقل كالاهای ترانزیتی بوسیله بندر چابهار گفت: چابهار بیشتر از یك نشانه برای دولت هند در ارتباط با مسائلی كه دنبال می كند اهمیت دارد.
وی اضافه كرد: باید به صورت شفاف راجع به تعهداتی كه در ارتباط با چابهار وجود دارد صحبت شود.
سفیر هندوستان در ایران با اشاره به اینكه ما باید خط اعتباری قرارداد كوتاه مدت و قرارداد بلندمدت را در حالت یك پكیج واحد در نظر بگیریم اظهار داشت: من قبول دارم كه زمان را از دست داده ایم و ۱۸۰ روز از شروع كار گذشته است.
دارمندرا بیان كرد: كشورهایی نظیر تاجیكستان، ازبكستان، قرقیزستان و سایر كشورهای حوزه CIS می توانند در این بندر جایگاه داشته باشند و كالاهای مورد نیاز خودرا به بهترین شیوه حمل و نقل كنند.
وی با اشاره به اینكه كشور هندوستان و افغانستان پیگیری های مكرری درباب مستثنی نمودن بندر چابهار از تحریم ها كردند اما همچنان مسئله بانك ها چالش ساز است، مطرح كرد: در طول یك سال قبل تجارت ایران و هند ۳۰ درصد رشد داشته است و به رقمی حدود ۱۷ میلیارد دلار در سال رسیده است.
دارمندرا كشور هندوستان را یكی از ارائه كنندگان اصلی كالاهای اساسی به ایران برشمرد و اضافه كرد: یك كانال بانكی مختص در هند ایجاد كردیم كه با اتاق بازرگانی ایران و هند ارتباط دارد تا نوعی مبادله كالا به كالا صورت گیرد.
وی تاكید كرد: با عنایت به رشدی كه در تجارت ما وجود دارد همچنان بنادر هند و چابهار بنادر مهمی هستند و آنچه را كه تعهد كرده ایم حتما انجام می دهیم.
سفیر هندوستان اشاره كرد: بااینكه در ارتباط با اقلامی كه در كشورهای ثالث ایجاد می شود همچنان با مشكل مواجه هستیم اما این مساله موجب توقف انجام تعهداتمان نخواهد شد و تمامی تعهدات ما با اولویت پیگیری می شود.منبع:

1398/04/16
23:18:10
5.0 / 5
4369
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پلات