جزئیات سفر ۶۰ ساعته تهران - آنكارا با قطار بعلاوه قیمت

جزئیات سفر ۶۰ ساعته تهران - آنكارا با قطار بعلاوه قیمت

پلات: آنكارا كه چهارشنبه هفته گذشته رسما و با شروع به كار از طرف مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران شروع به كار كرد، هر هفته 250 مسافر را با قیمت 710 هزار تومان به تركیه می برد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، اولین قطار تهران – آنكارا چهارشنبه هفته گذشته ( ۱۶ مرداد امسال) ساعت ۲۱: ۵۰ دقیقه تهران را به مقصد آنكارا ترك و با ۲۵۰ مسافر حركت كرد. این قطار كه دارای شش واگن چهار ستاره شركت حمل و نقل ریلی رجا است، هر هفته به سمت تركیه حركت می كند.

قیمت بلیت قطار تهران آنكارا چقدر است؟
قیمت بلیت قطار تهران - آنكارا برمبنای توافقات صورت گرفته بین دو كشور ۴۳ یورو تعیین شده كه معادل ریالی آن از مسافران دریافت می شود و البته هیچ یك از آژانس ها نمی توانند، بالاتر از این قیمت با مشتریان حساب كنند و علاوه بر رصدهایی كه بر قیمت ها صورت می گیرد، مردم اگر شاهد گرانفروشی یا دریافت هزینه اضافی بودند، می توانند به شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران اطلاع دهند تا با متخلفان برخورد شود.
میر حسن موسوی - معاون مسافری شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران - در این زمینه به ایسنا اظهار داشت: در صورت استقبال مسافران از قطار تهران - آنكارا كه الان بلیت آن با تخفیف معادل ۷۱۰ هزار تومان برای بزرگسالان در نظر گرفته شده است، اجازه دادیم شركت مجری چند واگن را به ناوگان ریلی اش اضافه كند كه البته بنظر می رسد فعلا برای ایام تعطیل و اعیاد نیاز به افزایش ظرفیت باشد اما این اجازه در صورتی داده می شود كه بتواند بلیت هایش را بفروشد.
وی با اشاره به اینكه قیمت بلیت قطار تهران- آنكارا به صورت ارزی ۴۳ یورو تعیین شده كه با تغییرات نرخ ارز قیمت آن نیز تغییر می كند، اضافه كرد: نرخ بلیت برای خردسالان كه شامل كودكان تا ۱۲ سال است، نیم بها محاسبه می شود.

مسیر ۶۰ ساعته تهران تا آنكارا با قطار و كشتی
این قطار بعد از حركت از تهران در تبریز نیز مسافرگیری می كند و سپس به سمت ایستگاه مرزی رازی حركت می كند، مسافران در ایستگاه رازی و بعد از آن ایستگاه مرزی كاپیكوی تركیه از قطار پیاده شده و تشریفات گمرك و گذرنامه (خروج از ایران و ورود به تركیه) را انجام می دهند كه تخمین زمان این سفر از مبداء تا مقصد حدود ۶۰ ساعت بوده و درصورت تشریفات گمركی كمتر، كوتاه تر نیز می شود.
موسوی درباره چگونگی طی این مسیر هم اظهار داشت: قطار تهران - آنكارا به صورت تلفیقی از تهران تا دریاچه وان با واگن های كشور ایران حركت می كند و پس آن برای عبور از دریاچه وان از قایق های فری بُوت بهره برده و نهایتا از آن سوی دریاچه تا آنكارا نیز مسافران با واگن های كشور تركیه كه مورد قرارداد و مشابه قطارهای شركت رجاست، راهی آنكارا می شوند.
وی با اشاره به اینكه اگر دیگر شركت ها مانند رجا بخواهند، می توانند در راه تهران - آنكارا به شرط بستن قرارداد با طرف خارجی مشابه فعالیت كنند و منعی برای آنها وجود ندارد، اضافه كرد: یكی دیگر از مسائلی مد نظر قرار دارد، توسعه قطارهای گردشگری با توقف در شهرهای مختلف ایران و تركیه است كه در این زمینه نیز مذاكرات مختلفی صورت گرفته و آماده همكاری با بخش خصوصی در این زمینه هستیم.

قطار چه روزی به آنكارا می رود؟
قطار تهران - آنكارا چهارشنبه هر هفته ساعت ۲۱: ۵۰ دقیقه حركت می كند و همزمان با این قطار یك قطار از آنكارا به سمت تهران می آید كه توافقات لازم بین دو كشور برای حركت بموقع و با تشریفات گمركی كمتر و شرایط راحت تر برای مسافران فراهم گشته است.
حالا باید دید مسافران و گردشگران تا چه اندازه از این قطار بین المللی كه البته طی روزهای گذشته فروش بلیت اینترنتی آن با ارسال تصویر پاسپورت و ویزا امكان پذیر شده، استقبال می كنند و آیا خاصیت هایی مانند، دیدن مناظر مختلف، تجربه كردن دریاچه وان تركیه و البته قیمت بسیار پایین تر آن نسبت به سفرهای هوایی را به سفر با هواپیما ترجیح می دهند.
منبع:

1398/05/22
13:11:16
5.0 / 5
4887
تگهای خبر: آژانس , حمل و نقل , راه آهن , رجا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پلات