سازمان هواپیمایی كشوری اعلام كرد:

ارائه چند كاربرگ مقابل تحریم ها در اجلاس ایكائو، محكومیت آمریكا در صورت تصویب

ارائه چند كاربرگ مقابل تحریم ها در اجلاس ایكائو، محكومیت آمریكا در صورت تصویب

پلات: مدیركل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی كشوری اعلام نمود كه چند كاربرگ مقابل تحریم های آمریكا در اجلاس ایكائو ارائه می شود و در صورت تصویب، زمینه محكومیت آمریكا در مجامع بین المللی فراهم می شود.


اجلاس جهانی سازمان بین المللی هواپیمایی ایكائو از دهم شهریور ماه به مدت ۲۵ روز با حضور همه مسئولان هوانوردی كشورهای جهان در مقرر اصلی این سازمان واقع در مونترال كانادا برگزار می شود.
محمدسعید شرفی - مدیركل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی كشوری - درباره این اجلاس به ایسنا اظهار داشت: هیأت ایرانی چند كاربرگ مقابل تحریم های آمریكا در حوزه هوانوردی و حدود ۱۰ كاربرگ در حوزه فنی ارائه خواهدنمود تا بتواند صدای خودرا به دنیا برساند.
وی ادامه داد: تعدادی كاربرگ از طرف شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و چند مرجع دیگر به سازمان هواپیمایی كشوری ارسال شده است. بنا بر این در سازمان كمیته ای تشكیل شد تا كاربرگ ها از لحاظ شكلی و حقوقی بررسی و كاربرگ های نهایی شده در اجلاس ایكائو مطرح شود.
مدیركل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی كشوری با اشاره به اینكه حداقل سه كاربرگ هیأت ایرانی در حوزه تحریم هاست، اظهار داشت: یك كاربرگ دیگر نیز از طرف شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران مطرح شده كه به بررسی آثار تحریم ها بر ایمنی هوانوردی و ناوبری منطقه خاورمیانه می پردازد.
شرفی اظهار داشت: در صورت تصویب كاربرگ های پیشنهادی ارائه شده از طرف ایران یا هر كشوری دیگر، این كاربرگ ها به صورت قانون در خواهد آمد و در نشست پایانی این اجلاس به صورت بیانیه اعلام می شود، همین طور در صورت تصویب كاربرگ های پیشنهادی ایران، آمریكا در این عرصه و در این اجلاس بین المللی محكوم خواهد شد.
وی اظهار نمود: اگر آمریكا در این زمینه محكوم شود ایران می تواند در محاكم قضایی و دادگاه های بین المللی بر این نكته تاكید كند كه ادعاهایش تنها ادعای ایران نیست و بعنوان مثال ایكائو نیز چنین مسائلی را در اجلاس بین المللی خود تصویب و اعلام نموده است و در این صورت می توان اظهار داشت كه ایران از اینگونه مصوبات می تواند در مجامع دیگر بهره برده و آمریكا را محكوم كند.
منبع:

1398/06/02
13:29:37
5.0 / 5
4258
تگهای خبر: شهر , فرودگاه , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
پلات